SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Yönetimi, 22 Haziran'da UEFA Disiplin Kurulu'nda yapacağı savunma için Şükrü Saracoğlu Stadı'nda adeta üs kurdu. Sarı-lacivertli takımın savunmasında şike ve teşvik suçu işlendiği iddia edilen maçların görüntüleri de koydu.

16. Ceza Mahkemesi tarafından şikeli bulunan maçların nasıl kazanıldığını UEFA'ya anlatacak olan başkan Aziz Yıldırım ve ekibi, Trabzonspor'un karşılaşmalarını da yanına koyarak, karşılaştırma talep edebilir.

Tabii yönetimin tek savunması kendi maçları değil. Kendilerinin üzerine çok gelindiğini ve Avrupa'daki örneklerin görmezden gelindiğinin altını çizecek olan F.Bahçe, savunmasında Lyon'un Şampiyonlar Ligi'nde 7-1 kazandığı Dinamo Zagrep maçının görüntülerini de koyarak, “Bizim hiçbir maçımızda böyle bir durum olmadı. Tüm maçlarımızı zorlanarak kazandık” diyecek.

GÖZ GÖRE GÖRE

Ayrıca Emenike ile kulübün izni alınarak yapılan transfer görüşmesinin de şike olarak nitelendirildiği belirtilen savunmada Dortmund'dan B.Münih'e transfer olan Götze'nin durumu örnek olarak gösterilecek. Oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finalinden önce, finaldeki rakibi B.Münih'e transfer olan ve ne hikmetse bu maçta sakat olduğu için oynamayan Götze'nin durumu Emenike'den daha vahim diye yorumlanacak.

Avrupa’da böyle birçok transfer görüşmesinin yer aldığı, ancak spor mahkemelerinde normal olarak nitelendirilecek bu durumun mahkeme tarafından transfer şikesi olarak nitelendirildiği vurgulanacak. Ayrıca geçen ay kamuoyuna yansıyan Belhanda'nın penaltı atarken görüntüsü de savunmaya konulacak.

KENARDAN TALİMAT

Rakibin küme düşme maçında penaltı kazanan Montpellier adına topun başına geçen Faslı futbolcu, önce yedek kulübesinden talimat almış, ardından kaleciye atacağı tarafı göstererek ellerine nişanlamıştı. Yönetim de F.Bahçe'nin hiçbir maçında böyle bir durumun yaşanmadığının altını çizecek.

  

İrfan YİRMİBEŞ/AMK