SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cardozo inadı sürüyor

Correio da Manha Gazetesi, F.Bahçe’nin 12 milyondan yukarı çıkmaması üzerine Benfica’nın satıştan caydığını yazdı. Yine de Kanarya, UEFA kararı sonrası bu işi bitirecek.

Güncellenme: 08:57, 16/06/2013
Cardozo inadı sürüyor

F.Bahçe’nin pivot santrfor mevkinde ilk alternatifi olan Oscar Cardozo ile ilgili Portekiz basınından önemli bir iddia geldi. Correio da Manha Gazetesi sarı-lacivertliler ile Paraguaylı golcünün kulübü Benfica arasında yapılan transfer görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığını yazdı.

Haberde Portekiz ekibinin Kanarya ile daha önce 12 milyon euroya el sıkıştığını ancak fiyatı 15 milyon euroya çıkarması üzerine görüşmelerin tıkandığı belirtildi.

F.Bahçe'nin fiyat artırmaması üzerine Benfica'nın oyuncuyu satmaktan vazgeçtiği ifade edildi. Fakat yönetim, UEFA'ya hazırlanan savunma sonrası bu transferde atağa geçebilir.

Tek alternatifi Kiessling

Leverkusen’in sol beki Michal Kadlec'i renklerine bağlayan F.Bahçe, bu takımda oynayan bir diğer oyuncu Stefan Kiessling'i bekletiyor. Cardozo'nun tek alternatifi olan oyuncuyla idari menajer Hasan Çetinkaya, kısa bir görüşme yaptı ve Alman futbolcunun Türkiye'ye sıcak bakmasıyla, Leverkusen'e onun da ismini verdi.

Yaklaşık 8 milyon euro

1.91 metre boyunda ve 29 yaşında olan oyuncu için istenen 10 milyon euroluk bonservis bedeli, 8'e indirilmeye çalışılacak. Alman golcü, Bundesliga'da bu sezon 34 maçta 25 gol, 10 asistlik bir performans sergiledi.