SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Aylar öncesinde biliyordum!’

Jose Mourinho, Alex Ferguson'un Manchester United'dan ayrılacağını bildiğini, ancak İngiltere'de çalıştıracağı tek takımın da Londra ekibi olduğunu söyledi.

Güncellenme: 12:04, 16/06/2013
‘Aylar öncesinde biliyordum!’

İspanya’nın Real Madrid takımından ayrılarak, Chelsea ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Mourinho, İngiltere’nin The Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, 26 yıl boyunca Manchester United’ı çalıştırmasının ardından geçen ay teknik adamlık kariyerine son veren 71 yaşındaki Sir Alex Ferguson’un bu kararını aylar öncesinde bildiğini belirtti.

Mourinho, emeklilik kararının yalnızca Ferguson’a yakın olan bir azınlık tarafından bilindiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Ferguson’un emekli olacağını aylar öncesinden biliyordum. Bundan haberdar olmak benim için büyük bir sorumluluktu. Neden mi biliyorum? Çünkü biz arkadaşız. Ben, onun emekli olacağını önceden bilecek, o da benim İngiltere’de çalışmak istediğim tek takımın Chelsea olduğunu bilecek kadar birbirimize yakınız. Elbette ona Chelsea’ye gitmek istediğimi anlattım. Chelsea için dünyadaki her işi reddedebilirim.”