SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavililerin eski teknik direktörü Tolunay Kafkas, TRT Haber'e konuştu. Ayrılışını değerlendiren Kafkas, “Trabzonspor'un bana ihtiyacı vardı. Ben de Yıldırım Demirören'den izin istedim. Çünkü çok önemli bir görevdeydim. Büyük fedakarlık yaptım. Ama 3 yıllık anlaştığım Trabzon'da 3 ay kalabildim. Oysa kulüpler birini seçiyorsa onunla devam etmeli. Trabzonspor için çok değerli bir görevden oldum. Ama ben dersimi aldım” ifadelerini kullandı.

SADECE BİR DAMLAYIM

Trabzon'a imza atmadan önce hem Şenol Güneş hem de Ünal Karaman'la görüştüğünü vurgulayan Kafkas, “İkisinin de bıraktığından emin olmam gerekiyordu. Çünkü onlar Trabzonspor'un yüzleri. Onlar okyanus, biz ise bir damlayız. Onların mutsuzluğu üzerine sevinmek bana yakışmaz” dedi.

‘ALPARSLAN’I KAPTIRMAZDIM’

Belçika doğumlu orta saha Alparslan Öztürk, uzun süredir bordo-mavililerin gündemindeydi. Ancak gurbetçi yıldız Standard Liege ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Kendisini genç milli takımdan tanıyan Kafkas, bu konuyla ilgili de “Alparslan çok iyi bir oyuncu. Devam etseydim onu Trabzonspor'a alacaktım” dedi.

‘HATA BENDE BEDELİNİ ÖDERİM’

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Tolunay Kafkas'ı göndereceğini ve Mustafa Reşit Akçay ile anlaştığını canlı yayında açıklamıştı. Bu durum Kafkas'ı kırmıştı. Usta hoca biraz da bu nedenle yaklaşık 2 milyon TL'yi bulan tazminatını almakta ısrarcı oldu. Hacıosmanoğlu'nun da yöneticilerle yaptığı görüşmede, “Hocamız kırıldıysa hata bende. Onun gönlünü almak da bana düşer. Tazminatı kendi cebimden karşılayacağım” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:10:54,