SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2 yıllık yeni sözleşme teklifini reddeden Diomansy Kamara için Kasımpaşa, Kayserispor ve Gençlerbirliği devrede… Katar'dan da başarılı golcüye teklif var.

Eskişehirspor'un başarılı oyuncusu Kamara paylaşılamıyor… Geçtiğimiz sezon 30 lig maçında 11 gol atan, 5 de asist yapan tecrübeli forvet için Es-Es, 2 yıllık yeni sözleşme teklifinde bulunmuştu. Normalde kulüple 1 yıl daha mukavelesi olan Kamara ise olumsuz yanıt verdi. Bundaki en önemli sebep, Senegalli futbolcunun alacakları konusunda sezon boyunca çok sıkıntı yaşaması. Mevcut yönetim devam ettiği takdirde Eskişehir'e dönmeyi düşünmeyen Kamara için Süper Lig ekipleri sıraya girdi. Kasımpaşa'nın yanı sıra Kayserispor ve Gençlerbirliği'nin de 33 yaşındaki oyuncuyu istediği bildirildi. Ayrılması durumunda Kamara'nın önceliğinin İstanbul faktöründen dolayı Kasımpaşa olacağı öğrenildi. Ancak sadece yurt içinden değil, Katar'dan da Kamara'ya teklif var.

78 MAÇTA 27 GOL 15 ASİST…

Müslüman olan ve kısa süre önce Umre'ye giden Senegalli futbolcunun, iyi bir ücret önerilmesi halinde Katar'a tercihini de düşüneceği ifade edildi. Kamara 2 sezonda Eskişehir formasıyla toplam 78 maça çıkarken, 27 gol attı, 15 de asist yaptı.

Safa Can KONUKSEVER/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:35,