SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cenk olmazsa Mevlüt

Yerli rotasyonuna Avrupa çıkışlı bir santrfor isteyen Beşiktaş, G.Antepsporlu Cenk Tosun ile Rennes forması giyen Mevlüt Erdinç’ten birini renklerine bağlamak için uğraşıyor.

Güncellenme: 08:31, 15/06/2013
Cenk olmazsa Mevlüt

Geride kalan sezonda Türk santrforlardan istediği verimi alamadı siyah-beyazlı kulüp. Sakatlık geçiren Mustafa Pektemek sezonu 2 golle tamamlarken Holosko ve Almeida istikrarsızlıkları nedeniyle hem yönetimi hem de teknik heyeti çıldırttı. Olcay Şahan'ın 11 golü, bu yükü biraz olsun hafifletirken, siyah-beyazlı kurmaylar aynı sıkıntıyı bu sezon yaşamak istemiyor. Yabancı kontenjanının düşecek olmasının da zorlamasıyla Beşiktaş Yönetimi, iki milli golcü; Cenk Tosun ve Mevlüt Erdinç için çalışmalara başladı.

İKİSİ DE GELMEYE HAZIR

G.Antepspor’da 32 maçta 10 gol-8 asist üreten Cenk ile Rennes formasıyla Fransa Ligi'nde 32 maçta 10 gol atan Mevlüt'ten biri siyah-beyazlıların yeni sezon kadrosunda bulunacak. Bu transfer için Beşiktaş Yönetimi, 3 milyon euro bonservis bütçesi ayırdı. Öncelikle G.Antep'in kapısını çalacak yöneticiler Cenk'i isteyecek. Olumsuz yanıt alınması ya da söz konusu bütçenin aşılması halinde ise Rennes'den Mevlüt istenecek. Hem Beşiktaşlılığı ile tanınan Cenk Tosun, hem de Türkiye'de oynamak istediği bilinen Mevlüt Erdinç, siyah-beyazlı formayı giymeye hazır durumda.

Ersoy ÖZDEM/AMK