SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yarın yapılacak seçimin siyah-beyazlı camiaya hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Orman, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilen kulübün olağanüstü idari ve mali genel kurul toplantısında, 2013 yılı revize bütçesiyle ilgili söz alan üyelere yanıt vermek için kürsüye çıktı. Önlerinde önemli bir seçimin bulunduğunu ve Beşiktaş’ın yeni döneme gireceğini ifade eden Orman, “Son günde konuşmalara cevap verip elektrik yaratmak istemiyorum. Herkes kararını vermiş, safını tutmuş durumda. Şu dakikadan sonra Beşiktaş’ın içinde kırgınlık yaratacak, Beşiktaş’ı dışarıya yanlış tanıtacak durumlara girmemeliyiz” diye konuştu.

Fikret Orman, herkese göre farklılık gösterse bile Beşiktaş’ın geldiği noktanın belli olduğunu kaydederek, “Yarınki seçimin hayırlara vesile olmasını, Beşiktaş’a, hepimize, adaylara hayırlı olmasını diliyorum. Hep beraber güzelce, Beşiktaş’a yakışır bir şekilde seçim geçirmemizin ana görevimiz olduğunu belirtiyorum” ifadelerini kullandı.

2013 YILI REVİZE BÜTÇESİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Beşiktaş’ın 2013 yılı revize bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Yapılan oylamada, kulübün 2013 yılı revize bütçesi 116 milyon 450 bin lira olarak tüm üyeler tarafından onaylandı. Yönetim kurulu üyesi Berk Hacıgüzeller, 2013 yılı bütçesiyle ilgili sunum yaparken, bazı üyeler de konuyla ilgili söz alarak, görüşlerini aktardı.

KULÜBE GİRİŞ ÜCRETİ VE YILLIK AİDATLAR ARTIRILMADI

Bütçenin oylanmasının ardından kulübe giriş ücreti ve yıllık aidatların belirlenmesi maddesine geçildi.

Kulüp başkanı Orman, bu sırada söz alarak, giriş aidatının daha önce 1200 liraya indiğini hatırlatarak, “Çok talep geldi, bundan rahatsızlık duyanlar oldu veya artırılmaması konusunda şeyler söylendi. Bu duruma genel kurul karar verecektir, biz taraf değiliz. Biz yönlendirme yapmayacağız, oyumuzu açıklamayacağız, genel kurulun taktiridir. Önergesi olan varsa sunsun” şeklinde konuştu.

Daha sonra aidatlarla ilgili önerge okundu. Giriş aidatının 1200 lira, yıllık üyelik aidatının da 120 lira olarak devam etmesi yönünde önerge, oy birliği ile kabul edildi.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK YAŞANDI

Toplantıda 2013 yılı revize bütçesinin görüşülmesinde bazı kongre üyelerinin konuşmaları sırasında salonda gerginlik yaşandı.

Kongre üyesi Göksel Omacan’ın Fikret Orman’ı eleştirmesi ve “Orman’ın yarınki seçimde şansı gözükmüyor” diye yorum yapması üzerine, bazı üyeler tepki gösterdi. Omacan’ın, futbol direktörlüğüne getirilen Önder Özen’in Fenerbahçeli olduğunu iddia etmesi üzerine de yine salondan protestolar yükseldi. Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan, Omacan’ı uyararak, gündemle ilgili konuşma yapmasını istedi.

Öte yandan, mali kongreye toplam 566 üyenin katıldığı açıklandı.