SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü”nden Ziya Erdal için her hangi bir teklif gelmediğini belirten Başkan Otyakmaz, şöyle devam etti:

“Böyle bir teklif gelse bile bizim Ziya’yı bırakmamız imkansız. Ziya Roberto Carlos’un en beğendiği isimlerin başında geliyor. Büyük kulüplerin futbolcuları ile ilgilenmesi bizi mutlu ediyor. Biz de başarılı bir takım kurmak için çaba harcıyoruz. Bunun için sözleşmesi devam eden hiç bir futbolcumuzu bir yere gönderme gibi bir niyetimiz yok. Ziya Erdal bu takımın iyilerinden bir tanesi. 2016 yılının sonuna kadar Sivasspor ile sözleşmesi var. Ziya’ya böyle bir teklif gelse dahi biz bunu kulüp olarak değerlendirmeye bile almayız. Bunun için en büyük neden ise teknik direktörümüz Roberto Carlos, çünkü Ziya Sivasspor’da en beğendiği futbolcuların başında geliyor. Böyle bir transfere Carlos da izin vermez.”

Fatih Terim onay verdi

Galatasaray transferde sürpriz bir ismi gündemine aldı ve Sivaspor'lu sol bek Ziya Erdal'a talip oldu. Chedjou ve Erman Kılıç transferinden sonra sol beke odaklanan ve geçen yıldan bu yana gündemindeki Brezilyalı Carlinhos için yoğun çaba harcayan sarı-kırmızılılar, bir türlü istediği sona ulaşamayınca, Sivasspor'un sol beki Ziya'ya yöneldi.

Yiğidolar ile 2015 yılına kadar sözleşmesi bulunan 25 yaşındaki futbolcuyu beğenen Fatih Terim'in, çalışmalara başlanmasını istediği öğrenildi. Carlinhos transferinde sürecin uzaması nedeniyle bu kararı alan sarı-kırmızılıların, Ziya'da karar kıldığı, Brezilya'lı futbolcu ile ilgili bir gelişme olmaması halinde Sivas'lı oyuncunun transfer edileceği belirtildi. Sivasspor'da 3 sezondur forma giyen ve özellikle geride bıraktığımız yıl formayı sırtından çıkarmayan Ziya'nın genç oluşu sarı-kırmızılıları bu transfer için daha da iştahlandırdı. Sivasspor ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Ziya için Başkan Ünal Aysal'ın, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ile bizzat görüşeceği ve oyuncuyu isteyeceği belirtildi. Galatasaray'ın Ziya için 2 milyon TL'lik bir teklif hazırladığı belirtildi. Yeni sezondan itibaren 6+0+4 yabancı kuralının devreye girecek olmasının Erman Kılıç'tan sonra başka bir yerli oyuncu olan Ziya transferinde de etkili olduğu ve sarı-kırmızılı takımdaki yerli alternatifinin artması bu çalışmaların devam edeceği bildirildi.