SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal’dan gözdağı!

Ersun Yanal yakın çevresine, “Fenerbahçe rakibine göre oynamayacak. Öyle bir takım oluşturacağız ki rakibimiz bize önlem alacak” yorumunu yaptı

Güncellenme: 08:25, 14/06/2013
Yanal’dan gözdağı!

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Ersun Yanal, yeni bir oyun felsefesiyle işe başlayacak. Çalıştırdığı bütün takımlarda ‘Ofansif futbolu' tercih eden tecrübeli teknik adam, sarı-lacivertli takımdaki yılların alışkanlığı olan ‘Kontrollü oyun' anlayışına son veriyor. İki hafta önce kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya gelerek prensiplerini anlatan Ersun Yanal, tatil boyunca eski ve yeni futolcuların listesini önüne alarak yeni Fenerbahçe'nin profilini çizdi.

KANATLAR ÖNEMLİ

Sarı-lacivertliler önümüzdeki sezondan itibaren sahaya çift forvetle çıkacak. Buna karşın orta sahadaki isimler ofansif yönü yüksek isimlerden oluşacak. Ersun Yanal'ın savunmanın iki kanadındaki isimleri sık sık hücumda kullanacağı ve Moussa Sow ile partnerini sürekli topla buluşturmak için takımı sahaya yayacağı öğrenildi. Tecrübeli çalıştırıcının yakın çevresine, “Fenerbahçe rakibe göre oynamayacak. Öyle bir takım yaratmalıyız ki, rakipler bize göre oyun planı kursun” dediği öğrenildi.

Eser ERENLER/AMK