SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın başkan adayı Serdal Adalı, 16 Haziran'dan Genel Kurul öncesinde açıklamalar yaptı. Adalı, NTV Spor'da yayınlanan programda Güntekin Onay'ın sorularını yanıtladı.

Adalı'nın röportajından öne çıkan bölümler ise şunlar oldu:

– Devre arasında 2-3 iyi takviyeyle yola devam etseydik şampiyonluğun en güçlü adayı olurdu.

– Fikret Orman, insanların gözüne bakarak yalan söylemeye devam ediyor. Sayın Başkan'ın sinirleri bozuk sanırım. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Borcu 480 milyon liraya indirdik demek çok doğru bir şey değil. Ben Başkan'dan Denetim Kurulu raporlarına göre açıklama yapmasını beklerdik.

– Şu an 510 milyon lira civarından borç gözüküyor. Başkan'ın herhangi bir kaynak yarattığı yoktur.

– Ben 15 ay yöneticilik yaptım. Transferlerimiz ortada. 22 milyon avro transfere para harcadık. Bugün Fernandes'i satsanız, bu paranın yarısını çıkartırsınız.

– Alves döneminde ben cezaevindeydim. İçerideyken transfer yapmadım ama Beşiktaş'ın borcunu ödedim. Bunu da bilsin.

– Ağustos'tan sonra şu an bir sıkıntı gözüküyor. Kısa vadeli borçlar uzun vadeye yayılmış. Kulübün mali olarak rahatladığı aldatmacadan ibaret.

– Fikret Orman, megaloman halinden vazgeçsin. Hep “ben” diyor.

– Göreve gelir gelmez kendi imzalarımızla 75 milyon dolar kaynak yaratmak zorundayız. Beşiktaş'ın nefes alması gerek.

– Üç büyüklerin arasında bizi saymamaya başladılar. Bunu söylemeye dilim bile varmıyor. Yeni sezonda Beşiktaş'ın şampiyonluktan başka hedefi yoktur. Sportif başarı olmadan mali olarak rahatlayamazsınız.

– Stat konusunda gerçekçi olmak lazım. Başkan daha önce 12 ay demişti, dün 15 aya çıktı. İstanbul'un ortasında yapılan bir stadın 15 ayda bitmesine imkan yok. Biz göreve gelirsek çizilen projeye devam edeceğiz.

– Emirates ile 15 gündür görüşüyoruz. Gayet iyi, teklifleri çok sıcak ve heveslilerdi. 1 Temmuz için randevulaşıp ayrıldık. O işin aslı ortaya çıkacak, kimse merak etmesin.

– Eto'o ile görüştük. Bonservisi elinde. Türkiye'ye gelmeye sıcak bakıyor. Maaşının büyük bir kısmının ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız karşılayacak.

– İki tane teknik direktörle görüşüyoruz.

– Cezaevinde vicdanım ne kadar rahatsa şimdi de öyleyim. Herkesin içi rahat olsun.