SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadlec’de mutlu son

Oyuncuyla anlaşan sarı-lacivertliler, Alman ekibiyle bonservis konusunda son pürüzleri gideriyor. Leverkusen CEO'su yaptığı açıklamada görüşmeleri doğruladı.

Güncellenme: 15:36, 14/06/2013
Kadlec’de mutlu son

UEFA'NIN sarı-lacivertlileri disiplin kuruluna sevk etmesi bile F.Bahçe Yönetimi'ne transfer konusunda geri adım attırmadı. Alper Potuk ve Bruno Alves'i alarak transfer sezonuna iyi bir giriş yapan Kanarya, şimdi de sol beki sağlama alıyor. Reto Ziegler'le yolların ayrılmasının ardından elde tek alternatif olarak Hasan Ali Kaldırım'ın kalması nedeniyle bu mevkiye takviye kararı alan yönetim, aradığı kanı Almanya'da buldu. Bayer Leverkusen'in Çek yıldızı Michal Kadlec ile temasa geçen F.Bahçe, oyuncuyla her konuda anlaştı. Alman ekibiyle de bonservis pazarlığı başlarken, arada ufak pürüzlerin kaldığı öğrenildi. Bunun da giderilmesinin ardından 28 yaşındaki oyuncuyla 4 yıllık sözleşme imzalanacak. Sarı-lacivertlilerin, bugün ya da yarın transferi açıklaması bekleniyor.

DÜN Çek Gazetesi Sport'a açıklamalarda bulunan Kadlec de, “Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorum” diyerek F.Bahçe'ye yeşil ışık yaktı.

CEO’DAN AÇIKLAMA

Bayer Leverkusen CEO’su Wolfgang Holzhäuser, yaptığı açıklamada, F.Bahçe’nin Kadlec’e ilgisi olduğunu doğruladı. F.Bahçe’nin resmi bir teklif yaptığını da söyleyen Holzhäuser, F.Bahçe’nin Kadlec’e somut bir ilgisi var. Bize intikal eden bir başvuru da var” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:17,