SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da merakla beklenen transfer zirvesi başkan Ünal Aysal ile teknik direktör Fatih Terim arasında önceki gün gerçekleşti. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen Divan Kurulu Toplantısı öncesinde sabah saatlerinde bir araya gelen ikili takımın genel durumunu masaya yatırdı ve yapılacak yeni transferleri değerlendirdi. Teknik direktör Fatih Terim'in cebinden çıkan ilk isim, dünyaya ilk olarak AMK'nın duyurduğu Schalke'nin 29 yaşındaki Perulu yıldızı Jefferson Farfan oldu. Sağ kanatta görev yapan ve tekniği ile dikkat çeken başarılı oyuncunun alınmasını isteyen Terim, başkan Ünal Aysal'ı ikna etmeyi başardı.

BÜLENT TULUN İLGİLENİYOR

G.Saray’ın yönetimsel ve teknik anlamda zirvesinde bulunan ikili Farfan ismi üzerinde mütabakata varırken, yıldız oyuncu için hemen harekete geçildi. Transferi netleştirmek için 22 Haziran'daki seçimleri beklemeyecek olan Aysal, danışmanı Bülent Tulun'a talimat vererek elini çabuk tutmasını istedi. Farfan'da bir aksilik yaşanması halinde ise rota geçen sezon Farfan'ın takımı Schalke'de kiralık olarak forma giyen Michel Bastos'a çevrildi. Tapusu Fransız ekibi Lyon'da bulunan Brezilyalı futbolcu, Farfan'ın aksine sol kanatta görev alıyor ancak zaman zaman sağa da geçebiliyor. İki oyuncudan birisi bitirilecek ancak resmi açıklama seçim sonrasına…

3 YOLCU KESİNLEŞTİ

Terim ve Aysal arasındaki zirvede gündeme gelen ilk konu aslında gönderilecek futbolcular oldu. Yapılan kısa bir sezon değerlendirmesi sonrasında Fatih Terim, yabancı uygulaması nedeniyle eldeki bazı isimler ile yolların ayrılması gerektiğini söyledi ve listeyi verdi. Bilindiği üzere ilk sırada senelik 3 milyon euro kazanan Albert Riera bulunuyor. Drogba ve Burak'ın olduğu yerde kulübeye hapsolan Elmander'de bir başka isim. Esas şaşırtan ise Terim'in Dany'nin satılmasını istemesi oldu. Savunmayı Semih ve Chedjou'dan oluşturacak olan İmparator, Gökhan Zan'ı da yedek olarak düşünüyor. Böylece Dany'den ekonomik bir kazanç da sağlanacak.

Egehan ŞENGÜL / AMK