SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği, daha önce anlaşmaya vardığı teknik direktör Metin Diyadin ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Metin Diyadin ve teknik ekibi katıldı.

Diyadin, törenden önce yaptığı konuşmada profesyonel futbol hayatına başlayıp 10 yıla yakın futbol oynadığı, 6 yıl da takım kaptanlığı yaptığı kırmızı-siyahlı kulüpte, teknik direktörlük görevine getirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Farklı bir takım oluşturmak istediklerini, bunu yaparken de Gençlerbirliği’nin alt yapısındaki tüm futbolculara önem vereceklerini belirten Diyadin, bu oyuncuları kadrolarına katacaklarını ifade etti.

Başkent ekibinin ana kadrosundaki oyuncu sayısını artırmak istediklerini ifade eden Diyadin, “Özellikle ofans bölgesine 2-3 oyuncu takviyesi yapmak istiyoruz, bu oyuncularla görüşmelerimiz sürüyor. Bunu yaptığımız takdirde, geçen yıllara nazaran daha farklı bir Gençlerbirliği sahada olacaktır” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin, son yıllarda ligde yukarı sıralarda yer alamadığını hatırlatan Diyadin, ligde kalmayı başarı olarak saymadığını kaydetti. Diyadin, “Amacım, kulübe farklı bir ivme kazandırmak. Bunun için heyecanım var ve bunu yapmak için buradayım” ifadelerini kullandı.

“DİYADİN VE EKİBİNE ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR YARDIMCI OLACAĞIZ”

Kulüp başkanı İlhan Cavcav da, Diyadin’in Gençlerbirliği’nin geçmişinde hem futbolcu hem de antrenör olarak farklı bir yeri olduğunu vurgulayarak, “Teknik direktör seçimi, sadece Gençlerbirliği için değil, tüm kulüpler için çok önemli bir olay. Kulüp olarak, Metin Diyadin ve ekibine elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

Diyadin’in transfer listesinde yer alan oyuncularla görüşmelerinin sürdüğünü, bazılarıyla da anlaşmak üzere olduklarını söyleyen Cavcav, şimdiye kadar yaptıkları transferlerin genç isimler olduğunu ve ana kadrolarını güçlendirmek istediklerini dile getirdi.

Yeni teknik direktör Diyadin ile uzun yıllar çalışmak istediklerini belirten Cavcav, sözlerini, “Başarılı olacağına inanıyorum. Yapacağımız transferlerde, kulübün ekonomik yönden zarar görmemesine dikkat edeceğiz”diyerek tamamladı.

Konuşmaların ardından taraflar sözleşmeyi imzaladı.