SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA'NIN İspanyol raportörü Miguel Lietard Fernandez Palacios'un hazırladığı dosya sonrası F.Bahçe, Beşiktaş ve bazı yöneticilerin ceza isteğiyle Disiplin Kurulu'na sevkedilmesi TFF'yi hareket geçirdi. Sabah erken saatlerde Yıldırım Demirören'in özel uçağıyla İsviçre'ye giden TFF Başkanvekili Servet Yardımcı ve TFF Baş Hukuk Müşaviri Faruk Baştürk, Cenevre'de Demirören'le buluşup UEFA'nın Nyon'daki merkezine geçtiler.

Burada uzun süre randevu almak için uğraşan heyet, daha sonra UEFA Başkanı Michael Platini'nin toplantıya girmeyecek olması nedeniyle Yıldırım Demirören'siz bir buluşma yapılmasını istedi. UEFA Genel Sek-reteri Infantino'yla yaklaşık 2 saat görüşen Yardımcı ve Faruk Baştürk, çok da önemli bir yol alamadılar.

15 TEMMUZ SON

Servet Yardımcı, Infantino'ya, 2 soru sordu. İlki, “ Neden federasyonumuzun hiçbir kararı hazırlanan dosyada yer almıyor ve tamamen mahkeme kararları bulunuyor? Raporun 16. Ceza Mahkemesi üzerinden hazırlanmasının sebebi nedir?” Infantino bu soruya, “Disiplin Kurulu'na karışamayız. Ne raportörüne ne de kararlarına. Demek ki öyle uygun görmüşler. Zaten kulüplerin ve kişilerin savunma hakları var. Savunmalar da dikkate alınacaktır” yanıtını verdi.

Yardımcı daha sonra “Süreç nasıl işleyecek?” diye sorup, zaman istediklerini Infantino'ya söyledi. Fakat UEFA Genel Sekreteri, “20-21 Haziran'da savunmalar alınacak, 24 Haziran-1 Temmuz arası da karar çıkacak. tahkim de 15 Temmuz'a kadar kararını verecek. Ek süre olmayacak” cevabıyla TFF ekibine beklemediği bir yanıt vermiş oldu.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK