SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bombardıman!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Hırsızlara, hırsızların işbirlikçilerine, ahlaksızlara, Türk futbolunu kendi çıkarları için kullananlara öncelikle tabiki hukuk çerçevesinde ama gerekirse her türlü platformad hesap soracağız" dedi

Güncellenme: 16:52, 14/06/2013
Bombardıman!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan olay sözler… Radyospor’da Serhat Demirtaş’ın sunduğu Kuzeyin Sesi programına bağlanan Hacıosmanoğlu, birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. İşte İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sözleri:

‘Hesap soracağız’

“Artık hiçbir şey eskisi olmayacak. Hırsızlara, hırsızların işbirlikçilerine, ahlaksızlara, Türk futbolunu kendi çıkarları için kullananlara öncelikle tabi ki hukuk çerçevesi içerisinde ama gerekirse her türlü platformda hesap soracağız.”

‘Bedel ödemeye geldik’

“Asker ocağı peygamber ocağıdır. Biz böyle büyütüldük. Ama asker kaçağı, sahte çürük raporlu insanlar Türk futbolunda ahlak dersi veriyor. O zatın ve kulübünün yapacağı savunmayı merakla bekliyoruz. Savunma haktır ama haklıysanız yaparsanız. Artık bizim olduğumuz hiçbir masada ahlaksızlar oturmayacak. Biz bedel ödemeye geldik. Söylediklerimizin peşinden gitmeye, Trabzonlu gibi Trabzonspor Başkanlığı yapmaya sonuna kadar devam edeceğiz.

‘Tek inancım adalet’

“3 gün Kemer’de tatil yaptılar. 58. maddeyi değiştirdiler. UEFA’ya gittiler, İsviçre’ye gittiler. Herhalde onu değiştirememişlerdir. Aylardır Türk savcısının ve polisinin tespitlerini ve tutanaklarını hiçe saydılar. Ortalığı hırsıza, ahlaksıza, namussuza bıraktılar. Bizim için benim tek korkum vardır yanlış yapmak. Bir tek inancım vardır, o da adalet. Ne eylemlerimiz ne de söylemlerimiz değişti. 58. maddeyi değiştirmek için ilk imzayı sen atacaksın sonra da kupa isteyeceksin. Rüyanda bile vermezler.

‘Kulüpler Birliği başkanlığını düşünmüyorum’

“Kulüpler Birliği başkanlığını düşünmüyorum. Sözümüzün dinlenmesi için Trabzonspor başkanlığı yeter de artar bile… Kulüpler Birliği başkanlığına da kulüpler birliğine de inanmıyorum. Birilerinin kuklası bir kurumdan başka hiçbir şey değildir. Halil Ünal’ın UEFA süreciyle ilgili açıklamasıyla ilgili kendisini ikaz ettim. Kulüpler Birliği Başkanı olarak değil Eskişehir Başkanı olarak konuştuğunu söyledi. Bir daha kulüpler Birliği Başkanı olarak bu hataya düşmeyecektir. Düşerse ona da gereken cevabı veririz. Kulüpler Birliği varsa Trabzonspor ve bütün kulüplerin hakkı için vardır.”