SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Subaşı Tesisleri’nde yapılan ve Antalyaspor Spor Faaliyetleri Anonim Şirketi hissedarlarının katıldığı genel kurulda, oyların yüzde 80’ini alan

Gencer, kulübün yeni başkanı oldu.

Saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan genel kurulda, Divan Başkanlığı’nı Hasan Subaşı, yardımcılığını ise Cenk Soyer yaptı. Faaliyet ve denetim raporları oylandı ve kabul edildi.

Medical Park Antalyaspor Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Necati Yılmaz, Gültekin Gencer ve Can Atlı, yönetim kurulu üye listelerini Divan Başkanı Subaşı’na verdi. Daha sonra bazı eski yöneticiler konuşma yaptı.

Medical Park Antalyaspor’un eski başkanı Hasan Akıncıoğlu, kendisinden önce söz alanlara cevaben bir konuşma yapmayacağını belirterek, göreve geldiği günden bu yana çok zor günler geçirdiklerini ve bu günlerde desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

– “Kimseye bir kırgınlığım yok”

Akıncıoğlu, ”Antalyaspor, 3 Temmuz gibi bir süreçten en ufak bir leke veya şaibe almadan geçmiştir. Bu, çok büyük bir başarıdır, ancak şahsıma ait bir başarı değildir. Lig tarihinde kulübümüz gibi bu süreci rahatlıkla geçmiş olan bir kulüp bilmiyorum. Kimseye bir kırgınlığım yok. Benim hiçbir şekilde ikinci bir ajandam da yok. Görevi bırakmamın sebebi geçtiğimiz beş sezonda çok yorulmuş olmam” diye konuştu.

Süper Lig’de kulüp başkanlığı yapmanın çok zor olduğunu belirten Akıncıoğlu, zihnen ve fiziken çok yorgun düştüğüne değinerek, şöyle devam etti:

“Aldığım kararın zamanlamasıyla ilgili çok eleştiri aldım, ancak zamanlamam doğru oldu. Genelde bu tür ayrılıkların sezon sonu olması doğrudur. Kulüp, benim başkanlığımda kurumsallaşma açısından çok ciddi mesafe kat ettiği için vicdenen çok rahatım ve benden sonraki başkana güçlü bir takımı devrediyorum.”

Başkanlık adaylarının konuşmalarının ardından, seçim öncesi 20 dakikalık ara verildi. Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı toplantının ardından seçimlere geçildi.

Oylamada, Antalyaspor Spor Faaliyetleri Anonim Şirketi’nin 600 bin hissesinden 582 bin 860 hisse oranında oy geçerli sayıldı. Adaylardan Gültekin Gencer, 578 bin 206 hisse oranında oy alarak, başkanlığa seçildi.

Diğer adaylardan Necati Yılmaz 1652, Can Atlı ise 232 hisse oranında oy aldı.

– Gültekin Gencer’in konuşması

Gültekin Gencer, seçimlerden sonra yaptığı konuşmada, başkanlık yarışında kendisine verilen destekten dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

”Çok heyecanlıyım. Yıllarca yöneticilik yaptım. Bundan 5 yıl önce başkan olmak istedim. 1990’lı yıllarda Hasan Akıncıoğlu başkanımla birlikte aynı yönetimde yer aldım. Beş yıl sonra bu başkanlık bana nasip oldu. Ömrümüz yettiği ölçüde taraftarlarımızın ve sizlerin vereceği destekle Antalyaspor’u daha iyi yerlere taşıyacağız.”

Gencer, yakın arkadaşlarının adaylığında etkili olduğunu belirterek, şehrin tüm dinamiklerini harekete geçireceklerini ve aldıkları bayrağı en iyi yerlere taşımak için yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla çalışacaklarını dile getirdi. Antalyaspor’un, ligi çok iyi bir yerde bıraktığını ve mali durumunun da iyi olduğunu kaydeden Gencer, Hasan Akıncıoğlu’ndan, Antalyaspor Kulübü Derneği’nin başkanlığına devam etmesini istedi.