SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenes Erzik geleceği gördü

Londra’da yapılan UEFA toplantısında kendisine yöneltilen “UEFA’nın aldığı bu karar sonrası Fenerbahçe’ye ceza gelir mi” sorusuna, “Umarım tek takımla kurtuluruz” cevabını vermişti...

Güncellenme: 08:42, 13/06/2013
Şenes Erzik geleceği gördü

UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerini disiplin kuruluna sevketmesinin yankıları devam ediyor. Kulüpler savunma hazırlığını tüm hızıyla sürdürüyor. Buna karşılık UEFA Asbaşkanlığını sürdüren Şenes Erzik'in işin bu noktaya geleceğini 24 Mayıs'ta Londra'da yapılan toplantıdan bu yana bildiği ortaya çıktı. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasına giderek Başkan Yıldırım Demirören ve ekibiyle soruşturmanın detaylarını konuştu.

KİMSEYE DİNLETEMEDİ

Şenes Erzik'e yakın kaynaklar ise günler öncesinde UEFA'da bu konunun gündeme geldiğini konuşuyor. Bir iddiaya göre Şenes Erzik kendisine şike süreciyle ilgili ‘Fenerbahçe'ye ceza gelebilir mi?' şeklindeki bir soruya, “Dua edelim tek takımla kurtulalım” cevabını verdi. UEFA'nın uzun süredir Türk Futbolu ile ilgili incelemelerde bulunduğu ve yargıyla Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararını yakından takip ettiği belirlendi.