SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vodafone ile yapılan anlaşmaya değinen Fikret Orman, “Dün itibariyle ön protokolu imzaladık, stad ismi hakkı ve futbol takımının ön göğsü reklamlarını kapsıyor. Türk spor tarihinin yaptığı en büyük anlaşmadır. Rakiplerimiz ile aramızdaki farkı anca böyle kapatabilirdik” dedi.

UEFA SÜRECİ

Geçen sezon UEFA’dan men edilmemiz nedeniyle transferde baya zorlandık. Herkesin elini vicdanına koyup geçmisi hatırlamak lazım. Hem borçlar ve hem de UEFA’nın aldığı karar vardı. Bu sezon da aynı şey ile karşı karşıyız. Çok büyük maddi kayıp olabilir ama önemli olan hiçbir şey Beşiktaş’ın prestijinden önemli değildir. Biz suçlu değiliz, alnımız açık. Beşiktaş’ın en iyi şekilde savunacağız”

BAŞKANLIK DÖNEMİ NASIL GEÇTİ?

Seçildiğimizde öncelikli hedefimiz Beşiktaş’ın itibarını yükseltmekti. Beşiktaş’ın durumunu herkes biliyordu. Bütün yoğunluğumuzu davalar üzerine harcadık. Feda kampanyasının amacı Beşiktaş’ın yıkılmadığını göstermekti.

STAT 1 SENEDE BİTECEK Mİ?

Başkan adayı Serdal Adalı’nın sözlerini değerlendiren Fikret Orman, “Serdal Adalı benim yüreğimi taşısaydı 15 ay önce aday olurdu. Geçen sezon Beşiktaş kayyuma gider diye aday olmayanlar şimdi de bunu kullanıyorlar”

BORÇ AÇIKLAMASI

Adalı’nın borçlar azalmadığına iddia eden konuşmasına da cevap veren Beşiktaş’ın başkanı, kulübü mali disipline aldıklarını belirtti ve 100 milyon dolar borç ödediklerini ifade etti.

“Sermaye artırımı yaptık, Kartal Yuvası’nın gelirlerini 3’e katladık, futbol takımının bütçesini kıstık. 40 milyon TL’lik kredi aldık. Bunları sermayeye koyduk. Kasaya yaklaşık 190 milyon koyduk ve bunlarla da borçları ödedik”

“2004 YILINDAN KALMA OTEL BORÇLARINI ÖDEDİK”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 2004 yılından kalma otel borçlarını ödediklerini söylerkeni “Quaresma’nın bonservisinden daha çok zoruma giden şey 2004 yılından kalma borçlarını ödedik”

“YER BELLİ AMA AÇIKLAMAYACAĞIM”

“Maçları nerede oynayacağımız belli oldu ama önümüzdeki ayın başında açıklayacağım. Şu an gündemimizde yok. İnsanlar göğüslerini gere gere Feda tişörtleriyle sokakta yürüdü. Sadece Feda ürünlerinden 2 milyon dolar elde ettik. Bu sezondan itibaren artık Feda falan bitmiştir. ”

“DEMİRÖREN İLE ZİHNİYET FARKIMIZ VAR”

Yıldırım Demirören benim eski arkadaşım… Ancak Demirören ile zihniyet farkımız var. Serdal Adalı ve Murat Aksu o zihniyetten geliyor. Yıldırım Demirören beni desteklemiyor. Hesap sorulacak dönemin 3/2’sinde bu arkadaşlar var”

“YILDIZ TRANSFERİ YAPACAĞIZ AMA…”

Her oyuncuyla görüşürsünüz ama kontratı olan, yılda 20 milyon avro kazanan ismi buraya getiremezsiniz. Bizim şartlarımızı kabul eden her yıldıza kapımız açık.

“HESAP SORMAYACAK OLSAYDIM….”

“Demirören’den hesap sormayacak olsaydım rapor hazırlatmazdım. “Beşiktaş Başkanı’nı mahkemelere verdi” gibi şey olsun istemedik. Bağış konusunu da Demirören gündeme getirmiştir. Görüşmelerimizde de bunu kendisi söyledi. 100 milyon lirayı silersek, bir yıl sonra borcumuz 280 liraya iner. Tribünler Demirören’e küfredince üzülüyorum. Bunu toplumsal uzlaşıya dökmemiz gerek. Bu bir tehdit değildir. Herkes bana “Hesap sor” diyor. Bunu tartıştık ve doğru yöntemin uzlaşma olduğunda karar kıldık. Yapılacak bağışlar benim cebime girmeyecek. Bir Beşiktaşlı olarak kulübe yakışan şekilde konuşuyorum. Bunu artık daha fazla taşıyamayız ”

“BEŞİKTAŞ’IN YENİ HOCASI…”

Hiçbir şekilde Prosinecki ile görüşmedik. Gelen raporlarda ismi geçiyor ama görüşme yapmadık. Hoca konusunda tüyoyu Sportif Direktörümüz Önder Özen verdi. Hocayı o belirleyecek. Artık hoca istedi diye transfer yapmayacağız.

“AYBABA BAŞARILIYDI”

Samet Aybaba başarılıydı. Çok da rahat çalıştık. Ama bizim bir futbol hedefimiz var. O yapılanma içinde 3-4 senede Avrupa’da kupa kaldırmayı düşünüyoruz.

UEFA’DAKİ DAVA…

UEFA’daki dava transfer politikamızı değiştirebilir. Bizden Katar’a gidecek değil Avrupa’ya gidecek isimler alacağız.

Maraton.com.tr

Yayınlanma Tarihi:23:08,