SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası Turnuva Sorumlusu Alper Döğmen, Antalya Havalimanı’nında kafileyi karşılayarak, İngiltere 20 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Peter Taylor’a çiçek verdi. Akdeniz Üniversitesi Kafkas Topluluğu öğrencileri tarafından İngiltere 20 Yaş Altı Milli Takımı’na halk oyunu gösterisi sunuldu.

İngiltere 20 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Taylor, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de bulunmaktan gurur duyduklarını belirterek, karşılamanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Antalya’da çok güzel bir turnuva dönemi yaşayacaklarına inandığını ifade eden Taylor, ”Bu güzel karşılama bizim için çok iyi oldu. Belki benim oyuncularımda bu folklor ekibinin güzel dansı gibi iyi futbollarıyla sahada dans edecek. Rakiplerimize saygı duyuyoruz, gruptan çıkabilmek için mücadele edeceğiz” dedi.

Şampiyonananın favori takımları arasında gösterildikleri ile ilgili bir soruya ise Taylor, bu durumu anlayamadığını çünkü gruptaki her takımın favori olduğuna inandığını kaydetti. Taylor, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda mücadele edecek bütün takımlara saygılı olduklarını ancak gruptan çıkıp başarılı olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

İngiltere, Irak , Şili ve Mısır’ın da yer aldığı E Grubu yer mücadele edecek.

u20