SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray'da bir kez daha panik düğmesine basıldı. Burak'ı Napoli ve Fiorentina'ya satmayan Cimbom'un işi bu kez zor. Anzhi, ‘Kral' lakaplı golcüye 6 milyon euro önerecek.

Sarı-kırmızılı kulübü bu transfer döneminde en çok zorlayan konu ‘yabancı sınırlaması'… Nokta atışı transfer yapmak zorunda olan Cimbom elindeki yerli kalitesini Erman Kılıç, Emre Kılınç gibi isimlerle takviye etmeye çalışırken, Rusya'dan kötü haber geldi. Anzhi Mahaçkala'yı çalıştıran Guus Hiddink'in sezon sonunda takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Hollandalı teknik adamla sürpriz şekilde sözleşme uzatıldı. G.Saraylı idareciler de Burak Yılmaz'a ilgisi bilinen Hiddink'in Anzhi'den ayrılacağını düşünüyordu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.

Ekonomik olarak sınır tanımayan Anzhi Mahaçkala kanca attığı oyunculara astronomik paralar ödeyerek kadrosuna katıyor. Dağıstan ekibinin Burak Yılmaz için de öncelikle oyuncuyla temasa geçerek 6 milyon euro önereceğinin duyulması sarı-kırmızılılarda sıkıntı yarattı. Bu rakama çıkması mümkün olmayan Cimbom'un elindeki en önemli yerli yıldızlardan birini kaybetmesi transfer planlarını da baştan sona değiştirecek.