SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK yazdı, Galatasaray'ın listesindeki oyuncu ortaya çıktı… Bastos&Fenerbahçe flörtü ile ilgili Schalke Genel Menajeri Horst Heldt'e ulaştık ancak cevap Fenerbahçe'yi değil, ezeli rakibi Galatasaray'ı ilgilendiriyordu. AMK'ya kısa ve öz konuşan Heldt, “Bastos hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama Galatasaray, Farfan'ı sordu” dedi ve gündemi belirledi.

PERULU YILDIZ GELİYORDU AMA…

Jefferson Farfan ismine sarı-kırmızılı camia yabancı değil. Çünkü Perulu yıldız geçen yaz Galatasaray'ın gündemine gelmişti. Hatta 2008'den beri formasını giydiği Schalke ile sözleşmesini yenilememişti ve bonservisi elindeydi. Ama Fatih Terim, tercihini Amrabat'tan yana kullandı, Farfan da Schalke ile sözleşmesini uzatmak zorunda kaldı.

Kader Jefferson Farfan ile sarı-kırmızılıların yollarını 2012-13 sezonunun ikinci yarısında tekrar kesiştirdi. Galatasaray Şampiyonlar Ligi ikinci turunda Schalke ile eşleşti. TT Arena'daki ilk maçta harikalar yaratan ve Jones'in beraberlik golünün asistini yapan Farfan, performansıyla herkesi etkiledi.

PORTEKİZLİ NANİ’NİN ALTERNATİFİ

Kornerleri ‘penaltı' gibi kullanan, karşısındaki Riera'ya zor anlar yaşatan 28 yaşındaki Perulu oyuncu, Fatih Terim'in gözüne girdi. Nani transferi zora girince de İmparator Farfan'ı işaret etti. Terim'in raporu doğrultusunda harekete geçen sarı-kırmızılı idareciler, Almanya'nın yolunu tuttu ve Schalke ile masaya oturdu. Farfan için 5 milyon euroyu gözden çıkaran Galatasaray'a Schalke'nin cevabı 8 milyon euro oldu. Pazarlıklar sürüyor ve iki kulübün orta noktada buluşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaan BORA / AMK