SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin yeni takımı Kayseri Erciyes, transfer bombalarını patlatmaya devam ediyor. Sırp kaleci Bojan Jorgacevic'ten sonra önlibero Georges Constant Mandjeck de mavi-siyahlı formayı giyecek…

Ligin yeni ekiplerinden Kayseri Erciyesspor, dün 3 futbolcuyla daha anlaşma sağladı. Gençlerbirliği'nden Cem Can, Azofeifa, Konyaspor'dan Murat Akın ve Club Brugge'un Sırp eldiveni Bojan Jorgacevic'i kadrosuna katan Kayseri Erciyesspor, gurbetçi futbolcular Volkan Okumak ile Kerim Avcı'yı transfer ederken asıl bombayı savunmada patlattı. Aynı zamanda Fransız vatandaşı da olan Kamerunlu Georges Mandjeck ile anlaşmaya varıldı.

Süper lig'te ilginç futbolcu keşifleriyle tanınan yeni teknik adam Fuat Çapa'nın son bombası olarak kabul edilen Mandjeck, 2007 yılından beri Avrupa kıtasında. Kadji Akademi sonrası, Stuttgart ile sözleşme imzalayan Mandjeck, iki kez Kaiserslautern'e kiralandıktan sonra Stuttgart'a geri döndü.

Almanya’da Stutgart ve Kaiserslautern'de beklenen etkiyi yapamayan Kamerunlu oyuncu, 2010'da Rennes'in yolunu tutarken 2 yıllık tecrübesinin ardından Auxerre'in dikkatini çekti ve 2013 yılı Ocak ayında mavi-beyazlılara transfer oldu. Fuat Çapa'nın scout ekibi tarafından izlenen ve Kamerun Milli Takımı'nın 19 kez formasını giyen Georges Mandjeck'in transferi dün basın sözcüsü Kaan Savruk tarafından müjdelendi. Futbolcunun önümüzdeki günlerde Kayseri'ye gelerek resmi sözleşmeyi imzalaması bekleniyor.