SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan, Carlinhos ile birlikte aynı kulüpten Nem'in de peşindeydi. Ancak genç yıldızı bir dönem G.Saray'ı da çalıştıran Lucescu'nun Shakhtar'ı kaptı.

Cimbom, Brezilya'ya kamp kurmuşken gözler hep Carlinhos'un üzerindeydi. Oysa sarı-kırmızılılar ciddi biçimde yine Fluminense forması giyen Wellington Nem ile de temastaydı. Ancak bu transferde ‘eski dost' Mircea Lucescu hızlı davrandı. Rumen hocanın takımı Shakhtar Donetsk 9 milyon euro karşılığında 21 yaşındaki genç yıldızla 5 yıllık sözleşme imzaladı. G.Saray böylelikle genç yaşta keşfettiği bir futbolcuyu daha renklerine katamadı.

G.Saray, geçtiğimiz transfer döneminde de Nacer Chadli ile ilgilenmişti. 24 yaşındaki futbolcu için Twente kulübünü bonservis konusunda ikna edemeyen G.Saray, Faslı oyuncuyu kadrosuna katamamıştı. İşte o Chadli'nin adı şimdi Inter ve Juventus ile anılıyor. Taraftarlar ise böyle oyuncuların kolay yakalanmayacağını belirterek yönetimin daha fazla fedakarlık yaparak Wellington Nem veya Nacer Chadli gibi isimlerin kadroya katılmasını bekliyor.