SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Athletic Bilbao ile yollarını ayıran Marcelo Bielsa, liste başı ancak Arjantinli'nin peşindeki kulüpler nedeniyle siyah-beyazlı yönetim Robert Prosinecki'ye odaklanmış durumda

Uzun süre Thomas Schaaf ve Rudi Garcia gibi önemli çalıştırıcıları da gündeminde tutan futbol direktörü Önder Özen, Marcelo Bielsa ile Robert Prosinecki için resmi girişimlere başladı. Özen'in ilk hedefi, “55-57 yaşlarında, büyük başarılar kazanmış ya da kazanmaya aday bir çalıştırıcı” tanımına uyan Arjantinli teknik adam Bielsa…

Güney Amerika'da kulüp takımlarıyla şampiyonluklar yaşayan, Arjantin ve Şili milli takımlarını çalıştıran, Athletic Bilbao ile Avrupa Ligi finali oynayan Bielsa, geçtiğimiz haftalarda İspanya macerasını noktalamıştı. Birçok Avrupa ekibinin yanı sıra Brezilya kulübü Santos da Bielsa'nın peşinde. Kurt hoca bu yüzden yüksek ücret istiyor. Bielsa, Orman Yönetimi'nin teklifini kabul ederse hoca arayışı mutlu sonla bitecek.

ALMANCA ANA DİLİ GİBİ

Ancak yönetimde gerçekleşme ihtimalinin daha fazla olması nedeniyle, tüm gözler Prosinecki'ye çevrilmiş durumda. Kayserispor'da başarılı bir sezon geçiren Hırvat teknik adamın sarı-kırmızılı kulüple olan sözleşmesinde tazminat maddesinin olmaması da Beşiktaş'ın iştahını kabartıyor.

Ayrıca Prosinecki'nin Almanya doğumlu olması ve Almanca'yı ana dili gibi konuşabilmesi, gurbetçi oyunculara yatırım yapan siyah-beyazlı yönetim ve Önder Özen'in planlarına da uyuyor. Süper Ligi'ni yakından tanıyan Prosinecki için ‘Beşiktaş'ın yeni hocası' yorumları yapılmaya başlandı bile.

Ersoy ÖZDEM/AMK