SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Orman, UEFA'nın Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk etmesi konusunda savunma hazırlamak için çok detaylı bir çalışma yapmaları gerektiğini vurgularken Serdal Adalı ile görüştüklerini ve birlikte hareket edeceklerini söyledi:

“Seçim sürecinde böyle bir olay yaşamamız şanssızlık oldu. Ancak ortada Beşiktaş'ın menfaati var. Böyle bir konuda ortak hareket etmemiz gerekiyor. Ayrıca benim UEFA'nın bu kararını seçim öncesi açıklaması yönünde etkili olduğum konuşulmaya başlandı. Bu gerçek değildir…”

8 MİLYON EUROLUK AVUKAT

“Böyle bir gücüm olsa geçen sene ceza almamızı engellerdim, seçim döneminde bu şekilde bir olay yaptırmazdım. Beşiktaş'ın önümüzdeki sene UEFA'ya katılamamasının yükü çok ağır olur. Biz böyle bir durum yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Aziz Yıldırım ile de görüşeceğiz. TFF ile ise henüz temasa geçmedik.”

İkinci başkan Ahmet Nur Çebi, ise yurt dışından avukatlarla temasa geçtiklerini ve Beşiktaş eski teknik direktörü Vincente Del Bosque'nin avukatı ile de görüşeceklerini ifade etti. Del Bosque, Beşiktaş'tan 8 milyon euro tazminat kazanmıştı.

CENEVRE’YE HÜCUM

Seçim öncesinde birbirleri için sert ifadeler kullanan Serdal Adalı ile Fikret Orman, UEFA'ya karşı birlikte hareket etme kararı aldı. İkili, 21 Haziran'da Cenevre'deki duruşmaya birlikte çıkarma yapacak.