SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Elimizde 72 sayfalık bir rapor ve içinde TFF'nin aldığı hiçbir karar yok. Hep mahkeme kararlarına yer verilmiş. Size sorum şudur. Kararlarınızın ve bizim arkamızda mısınız?”

F.Bahçe ile Beşiktaş'ın UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin ardından sarı-lacivertli kulüp harekete geçti. UEFA'dan gelen yazının ardından başkan Aziz Yıldırım ve yönetici Tolga Deniz Aytöre, TFF'nin İstinye'deki binasına gitti. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya gele ikili yaklaşık 1 saatlik toplantının ardından açıklama yapmadan binadan ayrıldılar.

Kamuoyunda Aziz Yıldırım'ın izlenecek yolu belirlemek için fikir alışverişinde bulunmak üzere federasyona gittiği gündeme geldi ama konu esasında çok başkaydı. Sarı-lacivertli kulübün eline ulaşan dosyayı dikkatlice inceleyen Aziz Yıldırım, 72 sayfadan oluşan rapordaki bir detayı Demirören'e bizzat sordu.

DEMİRÖREN: TABİİ Kİ ARKANIZDAYIZ

Bu detay, dosyada hiçbir şekilde Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı kararlarla ilgili ibare olmamasıydı. Yıldırım, makamında ziyaret ettiği Demirören'e “Elimizde 72 sayfalık bir rapor var. Ve bu raporda Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı hiçbir karardan bahsedilmiyor. Her sayfada mahkeme kararları var. Sadece mahkeme kararlarının olması bizi tedirgin etti.

Buraya da bu yüzden geldik. Size sorumuz şudur. Siz aldığınız kararların ve bizim arkamızda mısınız? Eğer hala arkamızdaysanız, birlikte mücadele etmeliyiz. Değilseniz de biz yolumuzu ona göre çizelim” ifadelerini kullandı.

Demirören ise bu sözlerin üzerine “Tabii ki de F.Bahçe'nin arkasındayız. Burada Türkiye'yi sıkıntıya sokacak bir durum sözkonusu ve biz de sizinle birlikte elimizden geleni yapacağız” cevabı verdi ve taraflar ortak çalışma konusunda karar birliğine vardı.

Eser ERENLER/AMK