SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, teknik direktörlük için teklif götürdükleri Ertuğrul Sağlam’ın, “şartların henüz oluşmadığını ve başka ideallerinin olduğunu” belirterek teklifi kabul etmediğini bildirdi.

Kar, yaptığı yazılı açıklamada, Samsunspor’a uzun yıllar futbolcu ve teknik adam olarak hizmet veren teknik direktör Ertuğrul Sağlam’a, katıldığı panellerde ve televizyon konuşmalarında “Samsunspor’da çalışacağını” beyan etmesi üzerine teklifte bulunduklarını hatırlattı.

Yaklaşık bir haftadır yaptıkları görüşmeler neticesinde belirli bir noktaya da gelmiş olduklarını vurgulayan Kar, şöyle devam etti:

“Ertuğrul hocamız son iki gün bizden düşünmek için süre istemişti ve kararını dün akşam verdi. Hocamız, şartların henüz oluşmadığını ve başka ideallerinin olduğunu belirterek davetimizi teşekkür ederek kabul etmedi. Biz de kendisine teşekkür ettik ve bu defteri kapattık. Görüşmeler sırasında eski Başkanımız Fuat Köktaş’ın da büyük katkıları oldu ama sonuç maalesef olumsuz çıktı. Tabi ki bu görüşmeler yapılırken B planımız da vardı. Şimdi gerekli çalışmamızı yapacağız ve birkaç gün içinde teknik direktör sorunumuzu çözeceğiz. Kimse merak etmesin, hata yapmayacağız ve Samsunspor’a yakışan, bizi hedefe taşıyacak bir hoca bulup yolumuza devam edeceğiz.”

Kar, tüm gelişmeleri spor kamuoyuyla paylaşacaklarını da kaydetti.