SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Okmeydanı’nda bulunan Perpa İş Merkezi’ndeki Beşiktaşlılar Derneği’nin konuğu olan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündemi değerlendirdi.

Sohbet toplantısında, ”UEFA’dan bir ceza alacağımıza inanmıyorum, inanmak istemiyorum” diyen Orman’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

‘Beşiktaş’ta aşağı çekme var!’

Beşiktaş camiasında hep bir aşağı çekme güdüsü var. Stat konusunu 7 senedir konuşuyorlar. Ha yaptık ha yapacağız diyerek, milleti fotoğraf ve maketlerle kandırıyorlar. Biz yönetime geldik ve 1 sene içerisinde o stat iznini almak için anamız ağladı. Şimdi ise ”aa yapmayın!” diyorlar.

‘Taraftara müjde!’

Yeni ve modern statlarda kale arkası haricindeki tribünler genelde pahalı oluyor. Ama kale arkaları taraftar için uygun. Oyunculara direkt etki edebilecek bir atmosfer oluşturabiliyor. Biz de yeni statta kale arkalarını taraftar grubumuza özel hazırlayacağız. Ve bu bölgeleri onlara teslim edeceğiz.

‘Demireören’e küfür etmelerinden rahatsız oldum!’

İnönü Stadı’ndaki son maçımız olan Gençlerbirliği mücadelesinde Yıldırım Demirören’e küfür eden tezahürat yaptı taraftarlarımız. Ben buna üzüldüm açıkçası. Nede olsa Beşiktaş Kulübü’nün eski başkanı kendisi.

‘Demirören iyi Beşiktaşlı ama..’

Yıldırım Demirören iyi bir Beşiktaşlı ama artık Beşiktaşlılığın gereklerini yerine getirmeli. Kendisine yakışanı yapmalıdır.

Son olarak basının sorularını da yanıtlayan Fikret Orman, UEFA’dan gelen açıklama hakkında, ”Biz kesinlikle bu konuda suçsuzuz. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Savunmamıza yapacağız. Elimizden geldiği kadar mücadele edeceğiz. Ben ceza alacağımıza inanmıyorum, inanmak istemiyorum.

Orman ayrıca, Manuel Fernandes’in sözleşmesini 3 yıl daha uzatacaklarını sözlerine ekledi. (Turkfutbol)

Yayınlanma Tarihi:14:48,