SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1994 doğumlu Emre ile startı veren Cimbom'u gençlik ateşi sardı. İngiltere'den Kerim Frei-Jem Karacan ikilisi yolda. Kayserisporlu Okay ve Bucasporlu Taylan da Galatasaraylı olmaya yakın.

Lille'den Chedjou ve Sivasspor'dan Erman Kılıç'ı resmen kadrosuna katan sarı-kırmızılılar ayrıca Boluspor'un 19 yaşındaki genç forveti Emre Kılınç'la anlaşma sağlamıştı. Operasyon bununla sınırlı kalmadı. Yabancı kontenjanı, Galatasaray'ın genç Türk oyunculara yönelmesini sağladı.

KERİM FREI GELİYOR!

Listenin en tepesindeki isim, aylardır gündemde. 21'lik yıldız Kerim Frei Galatasaraylı olmak üzere. Bonservisi Fulham'da olan milli oyuncu için babası Murat Frei konuştu ve Kerim'in sarı-kırmızılı formayı giymek istediğini duyurdu.

İngiltere’den Florya'ya gelecek tek Türk pasaportlu isim Kerim Frei değil… Reading'in 1989 doğumlu orta saha oyuncusu Jem Karacan da gündemde. Ada basını iki kulübün 3 milyon euroya el sıkıştığını yazdı. Gurbetçi avındaki sarı-kırmızılı idareciler, Türkiye'de de çalışmalarını sürdürüyor.

SALİH UÇAN’IN RÖVANŞI

Geçen yaz Salih Uçan'ı Fenerbahçe'ye kaptıran Galatasaray, ezeli rakibinden rövanşı Taylan Antalyalı ile alacak. Bucaspor'un 18 yaşındaki yıldız adayı Taylan'la anlaşma sağlandı.

Emre, Kerim, Jem ve Taylan'ın dışında son ‘Aslan' adayı Okay Yokuşlu… Kayserispor'da forma giyen 1994'lü Okay'ın Ceyhun Gülselam ile takası söz konusu. Cimbom, renktaşı ile pazarlıklara başladı. Okay'a karşılık Ceyhun'un yanı sıra 2 milyon euro isteyen Kayserispor indirime zorlanıyor.

Egehan ŞENGÜL/AMK