SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü’nde 16 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olağan seçimli genel kurulda başkan adaylarından Serdal Adalı, genel kurul üyelerine programını açıkladı.

Mariott Otel Asya’da düzenlenen geceye, kongre üyelerinin ilgisi oldukça yüksek olurken, eşi Eren Adalı ile birlikte kürsüye çıkan Serdal Adalı, daha sonra yönetim kurulu aday listesinde yer alan isimlerden Murat Aksu, Vural Ak, Nafi Güral, Murat Akdoğan, Merdan Araz, Adem Yılmaz ve Doğan Küçükemre’yi de özel hazırlanan podyuma davet etti.

Adalı, genel kurul üyelerine hitap ederek, “Bu akşam buraya Beşiktaş için yapacaklarımızı anlatmaya geldim. Ancak hepinizin bildiği gibi sıcak gelişmeler oldu” diyerek, kendisinin, Tayfur Havutçu’nun ve Beşiktaş Kulübü’nün şike ithamıyla UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmeleri hakkında şöyle konuştu:

“Daha önce de söylediğim gibi benim ve Beşiktaşımız’ın uzaktan yakından bu süreçle hiçbir ilgisi yoktur. Bu durum beni, ekibimi ve Beşiktaş camiasını asla yıldırmayacaktır. Beşiktaş camiası üzerine oynanan oyunlardan biridir. Beşiktaşlı’ya yakışan dönüp kaçmak değil, dik durup mücadele etmektir. Bu zihniyete gereken cevabı vermek siz kongre üyelerimiz ile topyekün camiamıza düşüyor. Göstereceğimiz birlik, Beşiktaşlılık ruhu gereğidir. Sen, ben yok. Sadece Beşiktaş var.”

“Sezona şampiyonluk iddiasıyla başlayacağız”

Adalı, siyah-beyazlı futbol takımını güçlendirme vaadinde bulunarak, “Beşiktaş bu sezona şampiyonluk iddiasıyla başlayacak. Mevcut kadroya önemli oyuncular katıp, zirveye oynayacağız. Seçimi kazanırsak, sonrasında alacağımız isimleri sizlerle paylaşacağım. Tüm Beşiktaşlılar’ı mutlu edecek başarılara imza atacak, yıldız futbolcular alacağız” diye konuştu.

Basketbolda da iddialı bir kadro kurma hedeflerinin bulunduğunun altını çizen Serdal Adalı, “Basketbolda da hedefimiz sürekli başarı ve şampiyonluklardır. Anlaştığımız iki büyük sponsorun desteğiyle önemli bir kadro kuracağız. THY Avrupa Ligi’nde oynayıp, kupayı müzemize getirmek en önemli hedefimiz. Amacımız Beşiktaş’ı her branşta güçlendirmektir. Branş kapatarak değil, her branşta şampiyonluk hedefiyle yola çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Mali ve idari planlarını aktarıp, yeni tesis projelerini duyuran Adalı’nın konuşması, yapılan tezahüratlarla sık sık kesildi. Konuşmanın ardından Adalı ile aday yöneticileri medya mensuplarına birlikte poz verdi.