SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-lacivertli takımı bu sezon Ersun Yanal çalıştıracak. Joachim Löw ise 2014 Dünya Kupası'nın ardından Alman Milli Takımı'ndan ayrılarak Fenerbahçe'nin başına geçecek

3 yıllık sözleşme imzalayacak olan Yanal, sezon sonunda bayrağı Joachim Löw'e teslim edecek. Günlerdir kapalı kapılar ardında hoca formülü arayan yönetim sonunda kararını verdi ve teknik direktörlük formülünü buldu. Takımı Löw'e bırakacak olan Yanal, kulübeden çıktıktan sonra sportif direktörlük görevini üstlenecek.

YANAL TRANSFERE YÖN VERİYOR

Başkan Aziz Yıldırım'ın takımın başında görmek istediği Joachim Löw, Alman Milli Takımı ile 2014 Dünya Kupası'na katıldıktan sonra Fenerbahçe'ye gelebileceğini söyledi. Yönetim de bu süreyi prensip anlaşmasına varılan Yanal ile kullanmaya karar verdi. Eskişehirspor kulübünden izin aldıktan sonra Fenerbahçe ile görüşen Ersun Yanal'ın perde arkasında transfer çalışmalarını da yönlendirdiği konuşuluyor. Rıdvan Dilmen'in sportif direktörlük görevini kabul etmemesi üzerine böyle bir tercihte bulunan Başkan Aziz Yıldırım, Ersun Yanal'a büyük yetkiler verecek. Futbol şubesi tecrübeli teknik adama bağlanacak.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:09,