SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ancak Akçay bu durumu yorumlarken tevazuyu elden bırakmıyor. Başarılı teknik adam, “İnsan haddini bilmeli. Mourinho'nun sayısız kupası var. Ben ona benzemek yerine, kendi tarzımla başarılı olmak istiyorum” diyor.

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın yardımcı antrenörlerinden biri de Hamdi Zıvalıoğlu olacak. 1985-90 yılları arasında bordo-mavili formayı terleten Zıvalıoğlu, bir röportajında kamuoyuyla ilginç bir bilgi paylaştı. Zıvalıoğlu, “Yaklaşık 10 yıldır yakın çevresindeki herkes Mustafa Hoca'ya ‘Mourinho' diye hitap ediyor” diye konuştu. Akçay'a da bu ifadelerle ilgili görüşü soruldu. Tecrübeli teknik adam, tevazuyu elden bırakmadı ve “İnsan iki şeyi çok iyi bilmelidir. Bir haddini, bir de hesabını… Jose Mourinho sayısız kupa kazanmış, benden çok farklı platformlarda başarılı olup kendini ispatlamış biri” dedi.

YOLCULUĞUM SÜRÜYOR

Mourinho'ya çok saygı duyduğunu belirten Akçay, “Biz henüz kendimizi geliştirme, sınırlarımızı aşma konusunda yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Kendimizde bu işte başarılı olacak, bize verilen her görevin üstesinden gelecek potansiyeli de görüyoruz. Mourinho kendine has, özgün bir adam. Ben farklı biriyim. Ona benzemek yerine, kendi tarzımla başarılı olmak istiyorum” ifadelerini kullandı. Hatırlanacağı üzere Akçay, sadece 1461 Trabzon'da değil daha önce çalıştırdığı Tavşanlı Linyitspor'da da çok önemli işler yapmış ve futbolseverlerin takdirini toplamıştı.

UYURKEN BİLE YARIŞIRIZ

Mustafa Akçay, Trabzonspor'un zor günlerde bile şampiyonluğa oynamak zorunda olduğunu söyledi. Akçay, “Hangi teknik direktör göreve gelirse gelsin yarıştığını unutmamalıdır. Yeniden yapılanma adına hedeflerimizi unutamayız. Trabzon sadece yapılanırken değil, otururken hatta uyurken bile yarışır. Misyonumuz bu. Bundan kurtulamazsınız. Rakiplerimizle her zaman kafa kafaya oynamak zorundayız” ifadelerini kullandı.

GÜVENMEYENLER BEKLEYİP GÖRSÜN

Taraftardan sabır isteyen Mustafa Akçay, “Çok sevdikleri, nadide bir çiçek gibi gördükleri Trabzonspor'u, hiç Süper Lig tecrübesi olmayan bir hocaya teslim etmiş durumdalar. Bu nedenle toplumun bir kesiminin bize güvensizlik duymasını çok doğal buluyorum. Onlara hak da veriyorum. Sadece bekleyip görmelerini istiyorum. Sabırlı olsunlar ve zamanla neyin değişip neyin değişmediğini kendileri görsünler” diye konuştu.

KARADENİZ ADETA RIO!

Akçay, Trabzonlular'ın genetik açıdan avantajlı olduklarını kaydetti. Tecrübeli hoca, “Rio sahillerinden nasıl yıldız oyuncular çıkıyorsa Karadeniz sahillerinden de çıkabilir. Trabzon'da yetişen insanların öyle bir genetiği var ki sadece buranın değil Real Madrid'in bile ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yeter ki suyun akışını doğru yönlendirin. Malzeme var. O su sizin istediğiniz yere doğru gittiğinde başarıya ulaşmanız mümkün” dedi.

Yayınlanma Tarihi:08:19,