SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanarya, Cardozo için Benfica'nın direncini kırmaya başladı, imza an meselesi. Tedbiri elden bırakmayan F.Bahçe, Alman golcüyü de listeye aldı.

Transferde elini çabuk tutup talip olduğu oyuncuları bir bir alan F.Bahçe şimdi de iki yabancı yıldız için atakta. 2 haftadır Benfica'dan Oscar Cardozo'yu koparmaya çalışan sarı-lacivertliler mutlu sona iyice yaklaştı. Portekiz kulübünün 12 milyon euroluk direnç noktasını kıran Kanarya bu işi 10 milyon euroya bitirmeye uğraşıyor. Benfica pazarlıklara 15 milyon eurodan başlamış, F.Bahçe ise ilk teklif olarak 7 milyon euro önermişti. Gün geçtikçe rakamlar ortada buluşmaya başladı. Kanarya 10'a kadar çıkarken başta hiç indirim yapmayan Benfica da ‘tok alıcı' rolünü oynayan sarı-lacivertlilerin kararlılığı karşısında geri adım attı. Portekiz basınında da Cardozo'nun kısa süre içinde resmen açıklanacağı yazıldı.

YILLIĞI 2.8 MİLYON EURO

Cardozo transferinin detayları da ortaya çıkıyor. Kanarya'nın Paraguaylı yıldıza, yıllık 2.8 euro artı maç başı 17 bin 500 euro teklif ettiği öğrenildi. Cardozo'nun da Kanarya'ya “Evet” dediği gelen bilgiler arasında. Oyuncu ile anlaşan sarı-lacivertliler, Benfica cephesini de iknaya uğraşıyor. F.Bahçe ve Benfica'ya yakın kaynaklar transferin kısa sürede noktalanacağını ifade ediyor. Kanarya, herhangi bir aksiliğe karşılık da alternatiflerle sıcak temasını sürdürüyor. Bunların başında da Leverkusen'in forveti Stephan Kiessling geliyor. Cardozo'da Benfica kulübü son dakikada pürüz çıkartırsa F.Bahçe, Alman forvete dönecek. Aynı kulüpten sol bek Kadlec ile de görüşülecek

JESUS İLE ARASI BOZUK

F.Bahçe’nin Cardozo transferinde ön plana çıkmasında Paraguaylı oyuncu da önemli rol oynuyor. Portekiz Ligi, Avrupa Ligi ve Portekiz Kupası'nı finalde kaybeden Benfica'da Cardozo son maçta çıldırmış ve hocası Jorge Jesus'u saha içinde sertçe itmişti. Üç kupayı da kaybeden Jesus ile yolların ayrılması beklenirken, tecrübeli çalıştırıcı takımda tutulunca Cardozo kesin ayrılık kararını verdi. Cardozo'nun F.Bahçe'nin cazip teklifine “Evet” demesi de Benfica'nın pazarlık payını daraltıyor.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:51,