SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü’nün 16 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimli genel kurulunda başkanlık için Fikret Orman ile yarışacak olan Serdal Adalı kongre sürecini ve projelerini anlattı.

Göreve gelmesi durumunda teknik direktörünün belli olduğunu ifadele eden Serdal Adalı, “İki teknik direktörle görüşüyorum. Beşiktaş’a gelmeye hazırlar. Bunun cevabını 17 Haziran sabahı göreceksiniz. Daha fazla bilgi veremem. Mustafa Denizli ile en son Rize’nin şampiyonluğundan sonra konuştuk. Fikret Orman ile aynı hocalarla görüşmüyoruz.”

‘EN ZENGİN KULÜP BEŞİKTAŞ’TIR’

Beşiktaş Kulübünün kaynaklarının fazlalığın dikkat çeken Adalı, ”Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da Beşiktaş’a yakın borçları var. 500 milyon TL civarında. Beşiktaş Başkanlığı çözüm yeridir. Hiç kimsenin ağlama lüksü yok. Beşiktaş, Türkiye’nin gayrımenkul olarak en zengin takımıdır. Kuvvetli bir camiayız. Zaman içinde yönetimlerden kaynaklı sıkıntılarla buralara gelindi. Yurtdışı kaynaklı bir kredi hazırlığı yaptık. Beşiktaş senede 30 milyon TL faiz ödüyor. Gelir-gider dengesini bulmamız lazım.” diye konuştu.

‘HOCA İSTERSE Q7 GELİR’

Beşiktaş’tan sorunlu bir şekilde ayrılan Quaresma hakkında da konuşan Adalı, “Yeni hoca isterse Quaresma gelir. İstediği iki oyuncu var. İkisi de gelir. 1.5 senede benim yaptığım transferler belli. Açıp bakarsanız. Quaresma’yı camia istedi, ben aldım. Samet Aybaba’nın arkasında durmamak bana göre hataydı. 4 sene imza attırdıysanız, arkasında duracaksınız.”

Yayınlanma Tarihi:00:00,