SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Disiplin Kurulu’nun futboldan ömür boyu men cezası istediği Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve başkan adaylarından Serdal Adalı, adaylıktan çekilmeyeceğini net bir dille ifade etti.

Yıldırım Demirören yönetiminde As Başkanlık görevini üstlenen ve 2011’deki Ziraat Türkiye Kupası Final maçından dolayı disiplin kuruluna sevk edilen Adalı, adaylık süreci ile alakalı olarak, ”Bu davadan hem BJK hem de Serdal Adalı ismini aklayarak çıkacağım. Adaylıktan çekilmiyorum. Daha da hırslandım.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Olağan genel kurul öncesi İzmir’deki kongre üyeleriyle yemekte bir araya gelen Adalı, yaptığı konuşmada, İzmir’e kendilerini anlatmak için geldiklerini, 16 Haziran Pazar tarihinin Beşiktaş’ın “karar günü” olacağını söyledi.

Kulübün sadece 3 yıllık karar almayacağını, tarihe not düşeceğini belirten Adalı, şunları kaydetti:

“Beşiktaş’a gönül veren bizler, sadece bir başkan değil, geleceğimizi seçeceğiz. Kulübümüzün ekonomisin güçlendirmek, yeni değerler katmak ve en önemlisi başarılarına imza atmak için karar vereceğiz. Hepinizin bildiği gibi aslında bugün buraya projelerimizi anlatmaya geldik.

Ancak bugün kulüp tarafından bana verilmesi gereken bir bilgiyi basından öğrendim, ardından hukuk ekibimizin ulaştığı tüm bilgilerle değerlendirmemizi yaptık. 3 Temmuz’da söylediğim gibi, ne benim ne Beşiktaşımızın bu süreçle hiçbir ilgisi yoktur. Bu Beşiktaş camiası üzerine oynanan oyunların devamı, onlardan biridir. Bu haksız gündem beni, ekibimi ve Beşiktaş camiasını asla yıldıramaz, yıldıramayacak. Çünkü Beşiktaşlıya dönüp kaçmak değil, dik durup mücadele etmek yakışır. Güçlü bir Beşiktaş’a, genel kurul üyelerine, Beşiktaşımıza etki edecek herhangi bir iradeye izin vermeyeceğimize söz veriyoruz.”

Yemekten önce başka bir otelde kongre üyeleriyle yine bir araya gelen Adalı, basına kapalı olarak genel kurul üyeleriyle toplantı yaptı.

Yayınlanma Tarihi:18:40,