SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Üvey Aslanlar

Burak ve Muslera’nın hatırı sayılır zamları kaptığı dönemde Semih’in ücretine 80 bin TL’lik iyileştirme yapıldı. Emre’nin durumu da Semih’ten farklı değil.

Güncellenme: 08:54, 09/06/2013
Üvey Aslanlar

Ligde üst üste ikinci kez mutlu sona ulaşan Galatasaray'ı ezeli rakiplerinden ayıran en önemli özellik, altyapısından yetişen isimlerle bu başarıları elde etmesi. Kaptan Sabri Sarıoğlu, stoper Semih Kaya, orta saha oyuncuları Emre Çolak ile Aydın Yılmaz ve yedek kaleci Eray İşçan da mevcut takımdaki Florya mezunu isimler…

SEMİH’E 80 BİN TL ZAM

Geçen sezon Fatih Terim'den sürpriz şekilde formayı teslim alan Semih, ilk 11'in değişilmezi olmakla kalmadı, son iki şampiyonluğa büyük katkı sağladı.

Geride kalan sezon 450 bin TL garanti para ve maç başına 12 bin TL'ye oynayan 22 yaşındaki savunmacının ücretine sadece 80 bin TL zam olacak. Yani Semih Kaya 2013-14 sezonunda 530 bin TL garanti para alacak ve maç başına 13 bin TL kazanacak.

ARADA UÇURUM VAR!

Türkiye koşulları düşünüldüğünde Semih'in maaşı elbette küçümsenemez ama takım arkadaşları Burak ve Muslera'ya 500 bin euro civarı zam yapılması gündemde… Bir gerçek var ki Drogba ile Sneijder'e yıllık 5 milyon eurodan fazla ödeniyor ama söz konusu Galatasaray'ın kendi evlatları Semih ve Emre olunca kasadan 1 milyon TL bile çıkmıyor. Yeni yönetimin bu uçuruma çare olup olmayacağı bilinmiyor…