SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önder Özen çalışıyor

Mesaiye hemen başlayan Önder Özen, teknik direktör adaylarını 4’e düşürdü ve Güney Amerika’da izlediği oyuncular için de geniş bir rapor hazırladı.

Güncellenme: 08:56, 09/06/2013
Önder Özen çalışıyor

Fikret Orman Yönetimi'nin futbolun başına getirdiği Önder Özen hemen yoğun bir şekilde çalışmaya başladı. Dün kulüp binasına girerken elinde kabarık bir çanta ile görülen Özen, siyah-beyazlılar için gecesini gündüzüne katıyor. Tüm çalışmalarını bir an olsun yanında ayırmadığı çantasında saklayan Özen burada teknik direktörlerden yapılacak transferlere ve izlenecek oyunculara kadar her şeyi tutuyor. Tabii ilk olarak teknik direktör belirlenecek. Ancak bunun için 16 Haziran'da yapılacak seçimleri bekleyen Özen yönetime adaylarını sunacak.

KOLOMBİYA VE ARJANTİN

Seçim sonrasında teknik direktör belirlendikten sonra ise transfer için gaza basılacak. Oyuncu izlemek için gittiği Güney Amerika'dan geçen hafta dönen Önder Özen, geniş bir liste hazırladı. Kolombiya ve Arjantin'de belirlediği isimler için rapor hazırlayan Özen, daha sonra anlaşılacak teknik adam ile bu yıldızları masaya yatıracak ve bir yol haritası çıkartacak. Kısacası Beşiktaş'ın tüm planları ve geleceği Önder Özen'in çantasının içinde.

FORVET VE DEFANS ALINACAK

Yeni sezonda geride bıraktığımız seneye oranla transfere daha büyük bir bütçe ayırmaya hazırlanan siyah-beyazlılar öncelikli olarak forvet ve savunma oyuncusu ve kaleci ile taraftarını mutlu etmeye hazırlanıyor. Kaleci tercihi bilindiği gibi yerli bir isimden yana kullanılacak. Ancak forvet ve defans oyuncuları için Güney Amerika'da belirlenen isimler üzerinde durulacak.

4 TEKNİK ADAMDAN BİRİ!

Önder Özen'in teknik direktör adaylarına gelecek olursak… Listenin ilk sırasında 57 yaşındaki Arjantinli çalıştırıcı Marcelo Bielsa bulunuyor. Athletic Bilbao ile çok iyi işler çıkartan ve başarıya aç olan Bielsa son zamanların en çok tutulan teknik adamlarından birisi. Hatta ismi Guardiola'nın ardından Barcelona ile de anılmıştı. Kayseri'de çok iyi işler çıkartan ve ligimizi yakından tanıyan Prosinecki de listedeki bir başka isim. İsmi uzun süredir Beşiktaş ile yazılan Tomas Schaaf ve Rudi Garcia da gündemde bulunan teknik adamlar… Ancak kiminle anlaşılırsa anlaşılsın bu karar 16 Haziran'daki seçimlerden sonra deklare edilecek.

Ersoy ÖZDEM / AMK