SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor’un takım kaptanı Hayrettin Yerlikaya, dünya evine girdi.

Yerlikaya, kendisine ait Hisar Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen törende, Halenur Satılmış ile hayatını birleştirdi. Çiftin nikahını, Sivas Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok kıydı.

Çiftin nikah şahitliğini ise Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, İl Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ve bir dönem Sivasspor’u çalıştıran Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun yaptı.

Vali Kemelek, evlilik sürecinin sevgiyle başladığını, karşılıklı dayanışma ve hoşgörü ortamı içerisinde vefaya dayalı olarak devam ettiğini belirterek, çifte mutluluklar diledi.

Vali Kemelek’in isteği üzerine çifte evlilik cüzdanını, Kulüp Başkanı Otyakmaz verdi. Hayrettin’in profesyonel futbol yaşamında sadece Sivasspor forması giydiğini dile getiren Otyakmaz, kırmızı-beyazlı ekipte yıllardır top koşturan tecrübeli futbolcuya mutluluklar diledi. Demirok da çifte Kur’an-ı Kerim, Türk bayrağı ve fincan takımı hediye etti.

Düğüne, Yerlikaya ve Satılmış ailelerinin yanı sıra Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Uysal, bazı daire müdürleri, kulüp yöneticileri ve çalışanları, futbolcular, Hayrettin’in Sivasspor’daki eski takım arkadaşları, kentteki amatör kulüplerin temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.