SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, iki oyuncuyla da büyük oranda anlaştı. Ancak Mustafa Akçay, hücum hattı için tek takviyenin yeterli olacağını söyledi. Yönetim de iki isimden maliyeti daha uygun olana imza attırma kararı aldı.

Golcü arayışlarını uzun süredir sürdüren Trabzonspor, adayları tek tek eledi ve iki isim üzerinde yoğunlaştı. Bu futbolcular, geçen sezon Akhisar Belediyespor'u tek başına ligde tutan Theofanis Gekas ile Sivasspor'un kara boğası Michael Eneramo… Bordo-mavili yetkililer, menajerler vasıtasıyla temas kurdukları bu futbolcularla hemen hemen her konuda anlaştı. Ancak yeni teknik direktör Mustafa Akçay'ın yönetimle yaptığı görüşmede söyledikleri, Karadeniz ekibini bir karar almaya zorlayacak. Akçay, “Elimdeki oyuncular da kaliteli. Onlardan faydalanacağım. Hücum hattı için tek takviye yeterli olur” diye konuştu.

NİJERYALI DAHA GENÇ

Yönetim de bunun üzerine Gekas ve Eneramo ikilisinden hangisinin tercih edileceğini düşünmeye başladı. Futbol açısından bakıldığında, Yunan oyuncu gol vuruşlarındaki ustalığı ile öne çıkıyor. Nijeryalı Eneramo ise güçlü fiziğiyle ligin tüm stoperlerini terletiyor. 27 yaşındaki Eneramo'nun daha genç ve bonservisinin elinde olması da diğer avantajları. Ancak Gekas'ın taraftarları daha fazla sevindireceği de bir gerçek. Diğer yandan yönetim de olaya futboldan çok ekonomik açıdan yaklaşıyor. Edinilen son bilgilere göre iki yıldızdan maliyeti daha düşük olana bordo-mavili forma giydirilecek.