SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kale planı hazır!

Avrupa kulüplerinin markajındaki Muslera için Galatasaray kararını verdi. Uruguaylı'ya 25 milyon euroluk teklif gelirse yollar ayrılacak, rota Onur Kıvrak’a çevrilecek.

Güncellenme: 11:46, 08/06/2013
Kale planı hazır!

GALATASARAY’DA transfer rüzgarları dinmek bilmiyor. Şampiyonlar Ligi’nde elde edilen  başarının ardından Avrupa’nın dev ekiplerinin gündemine giren Fernando Muslera hakkında yönetim kararını verdi. Teknik direktör Terim’le bir görüşmede bulunan Başkan Ünal Aysal,  Muslera’ya 25 milyon euro civarında bir teklif gelmesi halinde bu öneriyi  değerlendireceklerini belirtti.

Terim de bu konuda sorun çıkarmayacağını ve kulübün menfaatleri doğrultusunda verilecek  karara saygı duyacağını iletti.

İlk hedef Onur

SARI-KIRMIZILILAR Muslera’yla yollarını ayırırsa, zaman kaybetmeden Trabzonspor’un  kapısını çalacak. Sözleşmesinde, ‘7.5 milyon euroya serbest kalır’ maddesi bulunan Onur Kıvrak için önce Karadeniz temsilcisiyle görüşülecek.

İki kulüp arasındaki buzları eritmeyi amaçlayan Galatasaray Yönetimi, anlaşmak için şartları zorlayacak. Onur’un da tavrına göre bu transfer şekillenecek.

Aranan adam haline geldi

GALATASARAYLI Fernando Muslera’nın ismi Avrupa’nın önemli kulüpleriyle anılıyor. Daha  önce Barcelona, Liverpool ve Arsenal’in gündeminde yer alan Muslera’nın son olarak Monaco’nun transfer listesinde olduğu ortaya çıktı. Rus sahibi yönetimindeki Fransız temsilcisinin, yıldız oyuncu için 25 milyon euroyu gözden çıkardığı konuşuluyor.

Ser veriyor sır vermiyor

DAHA önce Lazio forması giyen Fernando Muslera, transfer teklifleriyle ilgili konuşmaktan  kaçınıyor. Şampiyonluk kutlamalarında, “İstanbul’da mutluyum. Güzel bir şehir. Sözleşme  şartlarım da iyi” diyerek, ayrılmak istemediğini belirten Uruguaylı eldiven,Monaco söylentileri  hakkında ise ağzını açmıyor. Galatasaray’dan yıllık 2 milyon 500 bin euro kazanan Muslera’ya, Monaco’nun çok ciddi bir teklif yapması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:09:49,