SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kara Kartal için varsa yoksa yerliler… Beşiktaş, takımdaki yerli rotasyonu artırmak ve takımın iskeletini Türkler'e emanet etmek istiyor. Bu çerçevede futbol komitesi ve futbol direktörü Önder Özen 4 futbolcu, Tolga Zengin, Veysel Sarı, Aykut Demir ve Gökhan Töre üzerinde duruyor. McGregor'dan ağzı yanan siyah-beyazlılar, Tolga için bastırıyor. Trabzonspor bonservis ödemesini peşin istemesi siyah-beyazlıların işini zorluyor. Kartal, ödemenin peşin olması halinde daha önce önerdikleri 2 milyon euroyu, 1.7 milyon euroya çekeceklerini iletti. Trabzon cephesi ise bonservisin peşin ve 2.5 milyon euro olması konusunda diretiyor. Tolga'nın da İstanbul'da tedavi gören annesinin yanında olmak istemesi Beşiktaş'ın elini güçlendiriyor.

SİNAN VARDAR DEVREDE

Savunmaya düşünülen Aykut ve Veysel için ise sürpriz bir isim devreye girdi. Beşiktaş eski yöneticisi Sinan Vardar, iki futbolcu için kulüpleri G.Birliği ve Eskişehirspor ile görüşecek. Vardar'ın Fikret Orman'ın listesine girme olasılığı bulunan oğlu Mete için böyle bir girişimde bulunacağı öğrenildi. G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, Aykut için 4 milyon euro, Es-Es ise Veysel için 3 milyon euro istiyor.

KAZAN 6 İSTİYOR AMA…

Son isim ise Gökhan Töre… Rubin Kazan ile süren görüşmeler G.Saray'ın da devreye girmesi ile duraklamıştı. Ancak Beşiktaş, son bir atakla işi bitirme noktasına geldi. Gökhan'ı 1 yıllığına kiralanması konuşunda Kazan ile el sıkışan siyah-beyazlı yönetim oyuncunun satın alma opsiyonunu da istiyor. Beşiktaş 4 milyon euro verirken Rubin Kazan ise 6 milyon euro talep ediyor. Bu transferin de bugün yarın duyurulması bekleniyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:11,