SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sözleşmesinde ‘17 milyon euroya serbest kalır' maddesi bulunan Senegalli yıldız içinLiverpool ve bir Rus kulübüyle masaya oturan F.Bahçe Yönetimi, taraftarların reaksiyonu sonrası Moussa'nın satışından vazgeçme noktasına geldi.

MOUSSA Sow… Şu an Türkiye'nin en tartışılır ismi haline gelen Ferit Şahenk'in katkılarıyla yaklaşık 1.5 sene önce F.Bahçe'ye 10 milyon euro karşılığında getirilen Senegalli yıldız, enfes formu sonrası Avrupa'nın gündemine oturdu.

GERİDE bıraktığımız sezonda 54 maçta görev alan ve 19 gol, 10 asistlik inanılmaz bir istatistik yakalayan 27 yaşındaki oyuncuya Liverpool ve bir Rus kulübü, 16 milyon euroya kadar çıktı. Sözleşmesinde ‘17 milyon euroya serbest kalır' maddesi bulunan Sow'un satışına yönetim sıcak bakmaya başlamıştı ama taraftar, Senegalli yıldızın ayrılma ihtimaline bile sert çıktı.

ÇOK SEVİLİYOR

TARAFTARIN sevgilisi olan, Müslüman olması nedeniyle daha da çok sevilen ünlü golcü için yönetim bir anda kararsız kalırken, konuyu Moussa Sow'a da sordular. Oyuncu, F.Bahçe'de mutlu olduğunu ve illa gitmek gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

YENİ gelecek teknik direktör kim olursa olsun, Sow'u isteyeceğinden zaten kimsenin şüphesi yok. Bu yüzden de yönetimin, oyuncuyu satmak konusunda ısrarcı olması beklenmiyor. F.Bahçe kariyerinde 68 maça çıkan ve 33 gol atan Sow, 13 de asistle ne kadar kaliteli bir isim olduğunu kısa sürede gösterdi.

Eser ERENLER

Yayınlanma Tarihi:09:47,