SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1961 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı yapan ve 95 yaşında aramızdan ayrılan, Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç adına gerçekleşecek koşu, bugün saat 20.30'u gösterdiğinde start alacak.

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda bugün düzenlenecek olan Vehbi Koç Kupası Koşusu'nda 4 ve daha yukarı yaşlı 6 şampiyon İngiliz atı, bu önemli kupayı sahiplerine götürebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek. Saat 20.30'da start alacak koşu, 1600 metre çim pist üzerinden koşulacak. Büyük çekişmeye sahne olması beklenen koşunun birincilik ikramiyesi ise 110.000 TL.

Yıl 1961… Merhum Vehbi Koç, TJK Başkanlığı yaptığı dönemde Gazi Koşusu'nu kazanan Atlıhan'ın sahibi Şadi Eliyeşil'i, kupa seremonisinde kutluyor.

“ÜLKEM İÇİN VARIM”

Bu yıl 18'inci kez düzenlenecek olan “Vehbi Koç Kupası Koşusu” öncesinde ünlü işadamını şöyle tanımlayabiliriz: Sanayi, ticaret, uluslararası ortaklıklar, dev projeler ve eğitim hizmetleriyle dopdolu geçen 95 yıl… Ülkemizde ve yabancı ülkelerde daima takdirle anılan Vehbi Koç'a, hemen her ülkede saygı gösterilirdi. 1961 yılında TJK'nın da Başkanlığını yapan bu örnek insan, yaşadığı günlerde “Devletim ve Ülkem var oldukça ben de varım.” sözleriyle büyük takdir toplamıştı.

Babadan oğula… Vehbi Koç'un vefatından sonra Koç Holding'in başına geçen oğlu Rahmi Koç, iş hayatında aynı başarıyı sürdürürken, babasının adına organize edilen “Vehbi Koç Kupası Koşusuna” da büyük önem veriyor.

ERDEM ERGÜDEN / AMK

Yayınlanma Tarihi:11:47,