SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş-Denizli flörtü evliliğe gidiyor… Dün gece İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ile Denizli buluştu, ayrıntıları konuştu. Tecrübeli hoca yeşil ışık yaktı; Çebi ise Denizli’den zaman istedi.

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, tecrübeli teknik adamla Etiler’deki Sunset Restaurant’ta buluştu. Yaklaşık 2 saat süren yemekte Denizli ve Çebi görüş alışverişinde bulundular. Denizli, “Kaleci çok önemli bir konu. Eğer Tolga Zengin transfer edilirse büyük bir hamle olur. Diğer transferler için izleme komitesine güvenim tam. Önder Özen de sevdiğim birisi. Onunla çalışmak güzel olur” dedi. Denizli, stat konusunun da sorun olmayacağını belirtip, “Beşiktaş büyük kulüp. Nerede oynadığımız önemli değil. Her yer İnönü olur” yorumunu yaptı.

ORMAN DA OLUMLU BAKIYOR

Masadan olumlu bir izlenimle kalkan Çebi ise, Fikret Orman’la görüşüp son sözü söyleyeceklerini belirtti. Başından beri yabancı hocada ısrarcı olan Orman’ın ise görüşünün yavaş yavaş değiştiği kaydedildi.

SERDAL ADALI’NIN HAYALİ MIRCEA LUCESCU

Başkan adayı Serdal Adalı zor bir hedef peşinde… Adalı, Shakhtar Donetsk’le sözleşme yenileyen Mircea Lucescu’yu tekrar Beşiktaş’ın başına geçirmeyi planlıyor

Yöneticilik döneminde önemli transferleri gerçekleştiren Serdal Adalı, başkan adaylığı çerçevesinde çalışmalarını hızlandırdı. Teknik direktör sorunu için ciddi bir çalışma içerisine giren Adalı, büyük bir bomba peşinde… Tribünlerin ‘Adamın kralı’ tezahüratını yaptığı Serdal Adalı, Beşiktaş’ın başına 100. yıldaki şampiyonluğun mimarı Mircea Lucescu’yu getirmeyi planlıyor.

TAZMİNATI CEBİNDEN ÖDEYECEK

Rumen teknik direktörün menajeriyle bir görüşme yapıldığı ortaya çıktı. Shakhtar Donetsk’le daha günler önce yeni sözleşme imzalayan Lucescu’nun ciddi bir tazminatı bulunuyor. Ancak Adalı, bu tazminatı cebinden ödeyip, Rumen çalıştırıcıyı tekrar Beşiktaş’ın başına geçirmek istiyor. Her fırsatta Ukrayna’daki hayatından memnun olduğunu dile getiren Lucescu’nun ise Beşiktaş’taki genel kurul tamamlanmadan kesin bir yanıt vermek istemediği konuşuluyor.

Ersoy ÖZDEM/AMK