SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“İlk hocalık deneyimim ama hedeflerim büyük. Her zaman en iyisini isterim. Savaşan ve kazanan bir takım olacağız. Kariyer olarak amacım da buraya iyi katkı sağlayıp, Avrupa'nın büyük bir kulübünde teknik direktör olmak”

Sivasspor'un iki yıllık sözleşme imzaladığı Roberto Carlos, özel açıklamalarda bulundu. Anzhi'de sportif direktörlük yaptığı süreçte kırmızı-beyazlı kulübün kendisiyle temasa geçtiğini söyleyen Brezilyalı efsane, “Başkan Mecnun Odyakmaz geldi. Çok doğrucu ve dürüst bir insan. Planlarını ve beni ne kadar istediğini anlattı. Açıkcası bu görüşmeden çok etkilendim ve hocalık kariyerime Sivasspor'da başlamaya karar verdim” dedi. Taraftarın kendisine olan sevgisine değinen Carlos, “İmza günümde inanılmaz bir ortam vardı. Hedefim taraftarlarımızı mutlu etmek. Bu sezon ligi ilk 5 takım arasında bitirmeliyiz. Sivasspor'u Avrupa kupalarına götürmek istiyorum” ifadesini kullandı.

‘TARAFTAR HIRSLI OLMALI’

Kariyer planıyla ilgili konuşan çiçeği burnunda hoca, “Her zaman en iyisini isterim. Savaşan ve kazanan bir takım olacağız. Tabii taraftarın da en az futbolcular kadar hırslı olması lazım. Amacım buraya en iyi katkıyı sağlamak ve ilerleyen süreçte Avrupa'nın büyük bir kulübüne gitmek” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:08:44,