SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdullah Avcı’nın eseri

Deneyimli teknik adam, Ay-Yıldızlı ekibin başına geçtiğinde Türkiye FIFA klasmanında 28. sıradaydı. Onunla 26 sıra birden düşüp, 54.’lüğe geriledik.

Güncellenme: 10:38, 07/06/2013
Abdullah Avcı’nın eseri

2014 Dünya Kupası elemelerinde büyük hayal kırıklığı yaşatan ve grup 2.'si olma şansını bile mucizelere bırakan Abdullah Avcı'nın teknik direktörlüğünü yaptığı A Milli Takım'ın müthiş düşüşü sürüyor. Tecrübeli çalıştırıcı 2011 yılı kasım ayında Hiddink'ten görevi devraldığında Ay-Yıldızlı ekibimiz, FIFA klasmanında 28. sırada bulunuyordu. Ancak üst üste alınan başarısız sonuçlar üzerine Türkiye son yıllardaki en büyük düşüşü yaşadı. Tam 26 sıra birden gerileyen A Milli Takım dün açıklanan FIFA klasmanında 54. sıraya oturdu. Milliler; Arnavutluk, Bulgaristan, Tunus, Kosta Rika, Zambia, Burkina Faso ve Honduras gibi ülkelerin gerisinde.

GÖNDERİLMESİ KESİN GİBİ

Son olarak Almanya kampına katılan A Milli Takım burada oynadığı iki hazırlık karşılaşmasında da galibiyet yüzü görememişti. Letonya ile 3-3 berabere kalan Ay-Yıldızlılar, Slovenya karşısında ise 2-0'lık mağlubiyetle sahadan boynu bükük ayrılmıştı.

Federasyona yakın kaynaklar Türkiye'nin eylül ayı içerisinde Andorra ve Romanya ile yapacağı eleme maçları öncesi Abdullah Avcı'nın gönderilip, yerine yeni bir teknik adamın getirileceğini öne sürüyor.

Yayınlanma Tarihi:10:19,