SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Kartal oluyor!

Tolga Zengin, "Kulübümle anlaşın, ben gelirim" deyince, Beşiktaş ile Trabzonspor masaya oturdu. Kartal 2 milyon euro ve 1 futbolcu önerdi, Karadeniz ekibi düşünmek için süre istedi.

Güncellenme: 08:32, 06/06/2013
Tolga Kartal oluyor!

Kalede büyük sıkıntı yaşayan Beşiktaş, bu sorunu Tolga Zengin’le çözmeyi hedefliyor. Allan McGregor ve Cenk Gönen’in yediği hatalı goller sonrasında arayış içerisine giren siyah-beyazlılar, Tolga Zengin’i transfer listesinin 1 numarasına koymuştu. Başarılı eldivenle yapılan ilk görüşmeler sonucunda prensip anlaşmasına varıldı. Deneyimli kaleci, “Benden yana sorun yok. Kulübümle anlaşırsanız, bu transfer gerçekleşir” dedi ve gözler Trabzonspor’a çevrildi.

TRABZON CEPHESİ ‘HAYIR’ DEMEDİ

Bordo-mavililerin ilk etapta istediği 3 milyon euroluk bonservis bedeline Beşiktaş, 2 milyon euro teklif etti. Bu paranin 1 milyonunu peşin, kalan 1 milyonunu da 3 taksitle ödemeyi teklif eden siyah-beyazlılar, ret cevabı alınca yeni bir öneri hazırladı. Beşiktaş Cephesi, 2 milyon euronun yanı sıra bir de oyuncuyu Karadeniz temsilcisine vermeyi planlıyor. Trabzon ise teklife “Hayır” demedi ve öneriyi düşünmek için zaman istedi.

Ersoy ÖZDEM / AMK