SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sow gidiyor Cardozo geliyor

Yönetim, Rusya’dan gelen 16 milyonluk euroluk teklife daha fazla direnemedi ve değerlendirmeye aldı. Senegalli yıldız da gitmek isterse yerine 8 milyon euroya Benfica’nın süper golcüsü transfer edilecek.

Güncellenme: 08:35, 06/06/2013
Sow gidiyor Cardozo geliyor

F.Bahçe’de çok kritik saatler yaşanıyor. Bir yandan hoca konusunda karar almaya çalışan yönetim, transferde de çok büyük bir uğraş içinde. Bir süredir kulübün kapısını çalan Rus ekipleri, fiyat konusunda başkan Aziz Yıldırım'ı bile ikna etmeyi başardılar. Şu an ismi saklanan bir Rus ekibi, Moussa Sow için 16 milyon euroluk resmi bir teklif yaptı.

Normalde Sow'u satmayı düşünmeyen yönetim, böyle astronomik bir fiyatı geri çeviremeyeceği için konuyu Senegalli yıldıza danışmak zorunda kaldı. Rusya'ya ilk seferde sıcak bakan Sow'un alacağı karar bu tranfseri belirleyecek.

46 MAÇTA 32 GOL

Bu F.Bahçeliler'i üzecek bir haber. Ama yönetim, bu üzgünlüğü taraftarına yaşatmamak için de büyük yol aldı. UEFA Avrupa Ligi yarı finalinde elenilen Benfica'nın en büyük yıldızlarından Oscar Cardozo, yönetime ilk görüşmede olumlu yaklaştı. Hocasıyla kavga ettiği için kulüpten ayrılmak isteyen Paraguaylı yıldız, geçen sezon 46 maçta 32 gol attı, yanına da 7 asist ekledi.

Yaklaşık bonservis bedeli 8 milyon euro olan 30 yaşındaki forvet 1.93 boyunda ve ceza sahası içindeki soğukkanlılığı, zımba gibi şunu ve sol ayağındaki bitirici vuruş tekniğiyle dünya markası olmuş bir isim.

Eser ERENLER/AMK