SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İbre Denizli’ye döndü

Başkan Orman yabancı hoca istiyor, ancak yöneticiler 'macera aramayalım, Denizli'yi getirelim' görüşünde. İdareciler ısrarcı, temaslar sıklaşıyor.Tecrübeli çalıştırıcı da Beşiktaş'a sıcak bakıyor.

Güncellenme: 08:29, 06/06/2013
İbre Denizli’ye döndü

Samet Aybaba’yla yolları ayıran ve hoca arayışı içerisine giren Beşiktaş’ta teknik direktörlük koltuğuna yabancı bir çalıştırıcının oturması bekleniyordu. Ancak son günlerde çok sürpriz bir isim gündeme damgasını vurdu: Mustafa Denizli…

Geçen sezon başında Beşiktaş’ın teklifini ‘takım dağıtıldı’ diyerek kabul etmeyen Denizli’yi Orman, “Fatih Terim’in karşısına çıkmaya cesaret edemeyenler” sözleriyle eleştirmişti. Tecrübeli hoca yakın çevresine, “Bunlar unutulacak şeyler” diyerek, kafasına takmadığını gösterdi.

ORMAN’IN KARARI BEKLENİYOR

Başkan Fikret Orman her ortamda, “Yeni teknik direktörümüz yabancı olacak” dese de, yönetimin ağır topları Mustafa Denizli’den yana… “Macera aramaya gerek yok. Denizli ile anlaşalım” görüşünde birleşen idareciler, Orman’ı ikna etmeye çalışıyor. Bazı yöneticilerin Denizli’yle ön görüşme yaptığı da gelen haberler arasında. Çaykur Rizespor’da görev yaparken Türkiye’nin Futbol Koordinatörlüğü kavramına henüz hazır olmadığını belirten Denizli, yakın çevresine Önder Özen için de “Önder bizim kardeşimiz” dediği biliniyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK