SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Sivasspor’da birlikte çalıştığı, öğrencisi, Galatasaray’ın yeni transferi Erman Kılıç’ın her an oyunun kaderini değiştirebilen bir futbolcu olduğunu söyledi. Çalımbay, “Sivasspor’da 3 sene çalıştım. Eğer başarı varsa, bunda en büyük pay sahibi Erman’dır” diye konuştu.

“TAM BİR PROFESYONEL” Çalımbay, “Eğer Galatasaray Erman’ı transfer etimşse, mutlaka Erman’ı çok iyi takip etmiştir ve yüzde yüz katkı sağlayacağını düşünerek almıştır. Erman her şeyden önce çok iyi bir profesyoneldir. Hem kişilik hem de karakter olarak çok iyi. Antrenmanlarda çok çalışır. Arkadaşlarıyla uyumu mükemmel” diye konuştu.

“HER AN OYUNU DEĞİŞTİREBİLİR, İKİ AYAĞINI DA ÇOK İYİ KULLANIR

Tecrübeli teknik adam, “Her an oyunun kaderini değiştirir. Mükemmel ölü toplar kullanır. Genelde sağ ya da sol açık oynuyordu. Biz onu kenardan çok orta sahada kullandık. Orada bayağı etkili oldu. Ben 3 sezondur Sivasspor’dayım. Eğer takım başarılı olmuşsa bunda en büyük pay sahibi Erman’dır” ifadelerini kullandı.

“ÖLÜ TOPLARI ÇOK İYİ KULLANIR, ARA PASLARI ÇOK İYİ ATAR” Rıza Çalımbay, “İki ayağını da kullanabiliyor. Çok iyi şu atan, ölü topları iyi kullanan, ara paslarını çok iyi atan bir oyuncu. Maçın kaderini her değiştirebilecek, her an etki eden bir oyuncu. Orada çok mücadele etmesi gerekir. Sivas’ta gösterdiği performansın çok üstüne çıkması gerekiyor” şeklinde konuştu.